Fundacja Miśka Zdziśka 6 lipca rozpoczyna po raz kolejny edycję Dnia Wolontariusza „Przybij piątkę wolontariuszowi”. Patronat Honorowy nad akcją objął Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek. W tym roku Dzień Wolontariatu odbędzie się z udziałem Firmy VANSTAR.

W piątek 6 lipca, wspólnie z Wolontariuszami Fundacji Miśka Zdziśka oraz Wolontariuszami pracowniczymi Firmy Vanstar z Książe Skroniowa, Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie oraz z samorządowcami i osobami prywatnymi, wspólnymi siłami odnowimy i wyremontujemy plac zabaw dla dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach.

– Akcja „Przybij piątkę wolontariuszowi” – to nasza zachęta skierowana do wolontariatu pracowniczego, ale i do tych, którzy jeszcze nie spróbowali swych sił na polu pomocy innym, polu wymagającym, a zarazem fascynującym. Ideą naszych działań jest podejmowanie działań solidarnościowych na rzecz człowieka, który jest w potrzebie, lokalnie i globalnie – mówi Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka. – W ubiegłym roku Dzień Wolontariatu odbył się z udziałem wolontariatu pracowniczego Firmy Lafarge oraz Fundacji Miska Zdziśka i Fundacji Wspólnie – Fundacja LafargeHolcim.

– Wolontariuszem może zostać każdy, kto gotów jest poświęcić część swojego wolnego czasu na pomaganie innym. Dziękujemy wszystkim, którzy chcą w tym roku poświęcić swój czas, wspierać nas w czasie Dnia Wolontariusza „Przybij piątkę Wolontariuszowi”. To dzięki wam, wspólnie podarujemy dzieciom z Domu Dziecka w Nagłowicach uśmiech i radość oraz odnowiony i wyremontowany plac zabaw – mówi Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek.
Po zakończonej wspólnej pracy przy placu zabaw w Domu Dziecka w Nagłowicach na wszystkich Wolontariuszy będzie czekał Misiek Zdzisiek z pyszną grochówką oraz grillem przy fajnej muzyce.

Bo Wolontariat ma sens‼