5 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Wodzisławiu odbyło się oficjalnie wręczenia nagród  dla trzech szkół średnich, które zorganizowały turnieje sportowe o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny w ramach cyklu zawodów sportowych pn. „Sportowa Jesień w Powiecie Jędrzejowskim”.

Dyplomy i piłki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, wręczał Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wraz z Januszem Adamczykiem, prezesem Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie (pomysłodawcą  cyklu „Sportowa Jesień…”) i dyrektorzy szkół:  Grzegorz Pyzowski, Krzysztof Łuszczki i Krzysztof Dalka.

Paweł Faryna, starosta jędrzejowski gratulował wszystkim zawodniczkom i zawodnikom udziału w turniejach i ambitnej sportowej rywalizacji. Wyraził też zadowolenie, że młodzież tak licznie uczestniczyła w zawodach, a tym samym aktywnie i sportowo spędziła czas.
Zaznaczył również, że miło jest zobaczyć uczniów, którzy nie muszą już uczyć się zdalnie – tylko przebywać w szkole i uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego, a także zawodach sportowych.

W ramach  „Sportowej Jesieni…”

W dniu 10 września 2021 roku w Zespole Szkół w Sędziszowie odbył się szkolny turniej piłki nożnej „Sportowa Jesień”. W rozgrywkach piłkarskich brały udział wszystkie klasy ZS w Sędziszowie. Łącznie było to 7 drużyn, które walczyły w składach 4-osobowych plus 2 rezerwowych. Mecze rozgrywane były na boisku szkolnym w obecności kibiców złożonych z uczniów nie biorących udziału w rozgrywkach.

Organizatorami i sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Jarosław Piec i Zbigniew Krupa. Rozegrano 13 spotkań, w których udział wzięło 42 zawodników z wszystkich klas.

Lista Rankingowa:
I miejsce – klasa IV TM
ll miejsce – klasa I TKL
lll miejsce – klasie II TK

24 września 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Wodzisławiu odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej „Sportowa Jesień w Powiecie”. Zwyciężyła drużyna klasy III b.
W zawodach wzięło udział 48 osób. Zawody zostały zorganizowane przez nauczyciela wychowania fizycznego – Wojciecha Kędrę.

Klasyfikacja ogólna:

 I miejsce –    klasa IIIb
II miejsce –    klasa Ic
III miejsce –   klasa IIIa

W dniach 29 – 30 września 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie odbył się Turniej  Piłki Siatkowej o Puchar  Starosty Jędrzejowskiego pod hasłem „Sportowa Jesień w Powiecie Jędrzejowskim”. Celem turnieju jest propagowanie piłki siatkowej wśród młodzieży i wyrabianie systematycznego nawyku uprawiania sportu.

W rywalizacji wzięło udział 29 uczestników. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji klasa III TM/TŻ – 4 letnia została zwycięzcą turnieju.

Klasyfikacja końcowa:
l miejsce – klasa – III TM/TŻ – 4 letnia
ll miejsce – klasa IV TM/TŻ.
lll miejsce – klasa III TM/TŻ – 5 letnia
lV miejsce – klasa I TM/TŻ.