Tomek Molenda

15 stycznia 2018 r. Fundacja Miśka Zdziśka wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie w budynku Starostwa Powiatowego na ul. Armii Krajowej 9 przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Kielcach przeprowadzi zbiórkę krwi na rzecz dwóch podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka.

W poniedziałek 15 stycznia 2018 r. na parterze budynku Starostwa Powiatowego na
ul. Armii Krajowej 9 w Jędrzejowie w godzinach 09.00-13.00  odbędzie się zbiórka krwi na rzecz naszych podopiecznych Jacka Bertmana i Tomasza Molendy. Obaj chorują na najostrzejszą odmianę białaczki i walczą o życie.

-Liczymy na wrażliwość mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, ale i nie tylko, ponieważ dziś to nasi podopieczni potrzebują krwi, jutro każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji. Na oddziale onkologicznym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii chorym dramatycznie brakuje krwi. Dlatego też chciałbym bardzo serdecznie podziękować Staroście Jędrzejowskiemu Edmundowi Kaczmarkowi za wsparcie naszych działań poprzez Wydział Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych organizacyjnie oraz za objęcie patronatem honorowym tej akcji. Zbiórka krwi jest możliwa głównie dzięki wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Bardzo serdecznie dziękuję Dyrektorowi RCKIK w Kielcach Panu mgr Jerzemu Stelmasińskiemu – informuje Dariusz Lisowski, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

Przypomnijmy, Jacek Bertman mieszkaniec Wodzisławia, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stefana „Grota” Roweckiego w Jędrzejowie cierpi na bardzo ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dzięki wsparciu Fundacji Miśka Zdziśka, której Pan Jacek został podopiecznym w marcu 2016 mógł podjąć leczenie w Klinice Hematologii i Transplantacji na oddziale Ostrych Białaczek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii a następnie przejść przeszczep w Klinice w Katowicach. Udało się pokonać chorobę.   W ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny nawrót choroby. Obecnie w szpiku kostnym znajduje się 90% komórek rakowych. Lekarze orzekli, że szansą na pokonanie tego śmiertelnego przeciwnika jest lek o nazwie Blincyto. Lek jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z ostrą białaczką limfoblastyczną w przypadku nawrotu choroby lub braku efektów dotychczasowego leczenia, lek jest nierefundowany przez NFZ a jego koszt to 500.000 zł. Kwota jest nie osiągalna dla rodziny, dlatego też Fundacja Miśka Zdziśka apeluje o pomoc dla Pana Jacka.

– To bardzo cenna inicjatywa gdzie wspólnie możemy pomóc uratować życie dwóch fantastycznych osób. Pan Jacek to nauczyciel, dla którego praca z uczniami jest pasją. Na jego pomoc w każdej chwili mogą liczyć jego uczniowie, rodzina i znajomi. Tomek natomiast to fantastyczny młody człowiek, który w swoim życiu ma wiele pasji a największym jego marzeniem jest zostać policjantem i pomagać drugiemu człowiekowi. Dlatego też pomóżmy wspólnie obydwu chłopakom w powrocie do zdrowia. Zapraszam państwa bardzo serdecznie 15 stycznia do udziału w akcji krwiodawstwa w budynku przy ul. Armii Krajowej 9 -mówi Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski.

Z kolei Tomkowi Molendzie, 18-latkowi z Warzyna Pierwszego, uczniowi trzeciej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w grudniu 2017 r., wykryto ostrą białaczkę szpikową, niedokrwistość, nietolerancję oraz wczesną boreliozę. Tomek obecnie przebywa w Klinice Hematologii w Kielcach, gdzie trwa walka o jego życie. Ostra białaczka szpikowa jest nowotworem układu krwiotwórczego, który w większości przypadków dotyka młodzież i dorosłych. Ryzyko jej rozwoju zwiększa się wraz z wiekiem oraz u dzieci jest nowotworem rzadszym od ostrej białaczki limfoblastycznej. Walka z ostrą białaczką szpikową opiera się głównie na chemioterapii. Samo leczenie jest złożone z trzech faz.  Tomek potrzebuje pilnie grupy krwi 0Rh+.

Bardzo prosimy o przybycie i oddanie  w dniu 15 stycznia krwi, która może uratować życie Pana Jacka, Tomka, jak i wielu innych osób chorych na białaczkę.Naszym podopiecznym można pomóc także poprzez dobrowolne wpłaty na subkonto podopiecznych fundacji 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 koniecznie z dopiskiem ,,Na leczenie Jaceka Bertman” lub ,, na leczenie Tomasza Molendy” – kończy Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie.

Jeżeli ktoś z państwa uzna że chce pomóc Panu Jackowi oraz Tomaszowi będzie to mógł zrobić w poniedziałek 15 stycznia 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego na
ul. Armii Krajowej 9 w Jędrzejowie na parterze w godzinach 09.00-13.00  gdzie odbędzie się zbiórka krwi na rzecz dwóch podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka Pana Jacka Bertman i Tomasza Molenda, którzy walczą o życie.