33-letniaAnna Stelmasińska z Jędrzejowa, podopieczna Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, zmagająca się z nowotworem narządów rodnych. Dzięki Państwa wsparciu  przeszła terapię w niemieckiej prywatnej klinice w Rheine i wróciła na Święta do domu.  

-Ania przebywała w Rheine od 10 grudnia do 22 grudnia i czuje się lepiej.

Rak szyjki macicy to drugi do co częstości występowania .Typowo kobiecy nowotwór .

W Polsce każdego roku ponad trzy tysiące kobiet w różnym wieku dowiaduje się, że jest chora. Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania i ogólnego stanu pacjentki. Chemioterapię w przypadku raka szyjki macicy stosuje się zwykle w połączeniu z radioterapią, a to dlatego, że cytostatyki zwiększają skuteczność naświetlań. Samą chemioterapię podaje się chorym nieuleczalnie, gdy inne metody nie mogą być zastosowane.

-Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, osobom i instytucjom, które wpłacały dobrowolne wpłaty z przeznaczeniem na leczenie  Ani. Dziękuję również wszystkim wolontariuszom ,którzy pomagali w organizacji zbiórek na rzecz Ani Stelmasińskiej .Wszystkim wspaniałym osobom , które marzły,mokły w deszczu stojąc na meczach z puszkami, organizowały kiermasze i zbiórki w kościołach. Bez Państwa zaangażowania, wrażliwości, wspaniałych serc i bezinteresowności nie udało by się uzbierać w tak krótkim czasie ogromnej kwoty pozwalającej na sfinansowanie całej terapii, która przyniosła na tą chwilę pozytywne rezultaty. Cały koszt leczenia Ani w Niemczech to kwota 49.000 zł i całą tą kwotę właśnie dzięki państwu przelaliśmy dziś na rachunek kliniki  – mówi Pan Dariusz Lisowski, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka.

– Bardzo się cieszymy, że Ania mogła spędzić ten szczególny okres Bożonarodzeniowy      z nami ,ze swoim synkiem Olafem.   Czuje się lepiej i dziękuje za okazane serce i wsparcie. Ania nie przestała wierzyć i walczyć, a dzięki Państwu tej siły do walki z chorobą jest jeszcze więcej. To prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia, że Ania mogła  je z nami  spędzić – mówi Pan Szymon, mąż Anny Stelmasińskiej.

-Swoje podziękowania kieruję w stronę Burmistrza Miasta Jędrzejowa Marcina Piszczka i    Pani Marcie Solnicy Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach za pomoc w organizacji transportu Ani do Niemiec.  Dziękuje serdecznie władzom  Staropolskiej Szkoły Wyższej  w Kielcach i jej wolontariuszom za okazaną pomoc dla Ani.

Przypomnijmy, że dramat 33- Letniej Ani zaczął się w  Marcu 2017 roku kiedy to zdiagnozowano u niej nowotwór.  Jednak wiedziała, że ma dla kogo żyć i nie poddała się śmiertelnej chorobie.  Ania przeszła bardzo inwazyjną metodę leczenia na oddziałach radioterapii, chemioterapii oraz brachyterapii  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. We wrześniu przeszła operację . Jednak to było niewystarczające. Szansą na życie  okazało się leczenie poza granicami kraju, którego koszt przewyższał możliwości rodziny. W akcję pomocy włączyła  się między innymi wokalistka Urszula, która w studiu Radia Kielce nagrała charytatywny spot  z apelem o pomoc dla Ani.

Około 10 stycznia 2018 Annę Stelmasińską czeka ponowny powrót do Kliniki w miejscowości Rheine w Niemczech,aby dalej kontynuować terapię leczenia.

Rak szyjki macicy wykryty w początkowym stadium, czyli stadium przedinwazyjnym, jest prawie całkowicie wyleczalny. Na tym etapie jest bezobjawowy, a o jego wykryciu decydują systematyczne, profilaktyczne badania cytologiczne.

Dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne u kobiet. Anna Stelmasińska nie poddaje się i walczy z nowotworem. Pomóżmy jej wspólnie przezwyciężyć tą ciężką i agresywną chorobę.

– Ania dalej potrzebuje wsparcia. Wszystkie zgromadzone dotychczas środki przez naszą Fundację z tytułu darowizn i zbiórek zostały już przelane na podstawie faktur na rachunek kliniki za leczenie Ani. Zwracamy się   do Państwa z dalszym apelem o pomoc dla tej młodej, wspaniałej osoby. Wierzymy, że Ania może pokonać nowotwór. Potrzebne jest dalej intensywne leczenia, którego niestety koszt przewyższa możliwości rodziny. Nie ustaniemy w wysiłkach aby uratować Anię. – Kończy Pan Dariusz Lisowski, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie.

W celu pomocy    Ani Stelmasińskiej prosimy o wpłaty na specjalne konto  o nr : 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „na pomoc Anna Stelmasińska”.