21  lutego w Starostwie Powiatowym odbył się Dzień Krwiodawcy współorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Starostę Jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka.

– W Dniu Krwiodawcy wzięło udział 14 osób, z czego pięć zostało zdyskwalifikowanych, z różnych względów zdrowotnych – mówi Małgorzata Musiałek, koordynatorka akcji. – Krew oddało zatem dziewięć osób, w sumie ponad cztery litry krwi. Można powiedzieć, że to mało, ale to jest  cztery litry do zera! Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom.

Małgorzata Musiałek wcześniej koordynowała inną akcję, Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Jędrzejowie. Kolejny odbędzie się w grudniu. Natomiast w kwietniu planuje organizację Dnia Resuscytacji. Jak mówi, chciałaby, żeby takie akcje odbywały się cyklicznie, by ludzie mogli się wcześniej przygotować, zarezerwować sobie czas na uczestnictwo w nich.


8 marca zapraszamy na Dzień Kobiet w Jędrzejowie. O godzinie 17:00 zapraszamy wszystkie kobiety z Jędrzejowa i powiatu na darmową projekcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Solidarność według kobiet”, producenta Piotra Śliwowskiego. Mile widziani także mężczyźni.
Film będziemy wyświetlać w Starostwie Powiatowym, przy ulicy 11 Listopada 83, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, dzięki uprzejmości Starosty Jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka, a także producenta filmu „Solidarność według kobiet”. Po projekcji zapraszamy na luźne rozmowy przy kawie i herbacie.