Starosta Jędrzejowski otrzymał statuetkę z rąk Ludwika Węgrzyna, prezesa Związku Powiatów Polskich

Mija 20 lat od powstania powiatów. Z tej okazji Związek Powiatów Polskich uhonorował najbardziej zasłużonych samorządowców. W tym wyjątkowym gronie znalazł się także starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich. Jednym z głównym punktów programu była uroczysta gala, podczas której wyróżnieni zostali  starostowie i prezydenci 20-lecia, samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje. Takich osób jest 24 w całym kraju, w naszym województwie to starosta buski Jerzy Kolarz.

Szczególne wyróżnienie otrzymali: Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego ze strony samorządowej, a także Zygmunt Frankiewicz, prezes Zarządu Związku Miast Polskich, przez siedem kadencji prezydent Gliwic.

Starosta jędrzejowski został wyróżniony za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także za działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej. Otrzymał także honorowy tytuł „Samorządowiec 20-lecia”.