Jędrzejów świętował kameralną 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie, która transmitowana była również on-line.

Ksiądz Dziekan Leszek Sztandera, modlił się o rozwój naszej ojczyzny, o to by Bóg poskromił niewidzialnego wroga, z którym dzisiaj się zmagamy.

Kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej złożyli: Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Jędrzejowski Maria Barańska, Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie Robert Kruk.
Z powodu epidemii uroczystości odbyły się bez udziału pocztów sztandarowych, przemarszu i miejskiej społeczności.

„Święto 3 Maja to jeden z tych dni w naszym polskim kalendarzu, kiedy szczególnie mocno uświadamiamy sobie olbrzymią wartość, jaką dla narodu ma własne suwerenne państw. Wspominamy patriotyczny zryw naszych przodków i poprzedników, którzy u schyłku XVIII wieku podjęli dzieło naprawy Rzeczypospolitej. Pozostawili nam potomnym testament ideowy zawarty w Konstytucji z 1791 roku – pierwszej w Europie i drugiej na świecie – a zarazem w działaniach podjętych dla wzmocnienia struktur państwa, jego siły militarnej, gospodarczej i społecznej.”

Prezydent RP Andrzej Duda