Po wielu burzliwych dyskusjach i analizowaniu różnych koncepcji ostatecznie wypracowano kompromis dotyczący dalszych losów jędrzejowskiego Szpitala Specjalistycznego, dzierżawionego przez spółkę Artmedik. Powiat jędrzejowski nie sprzeda szpitala (ubiegał się o to obecny dzierżawca), a jedynie działkę, na której powstanie nowy obiekt.

Podczas sesji 15 grudnia Rada Powiatu jednogłośnie udzieliła upoważnienia dla zarządu odnośnie dalszych działań zmierzających do sprzedaży spółce Artmedik części nieruchomości znajdującej się w sąsiedztwie budynków szpitala. Na działce o powierzchni ok. 12 arów spółka chce wybudować nowy pawilon, do którego przeniesione będą oddziały chirurgiczny i wewnętrzny, powstanie tam nowy SOR, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu.

Jak mówi starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek, to dobry i satysfakcjonujący obie strony kompromis. Dzięki temu dzierżawca może zainwestować we własne obiekty i pozyskać na ten cel dotacje oraz kredyty.

Robert Frańczak, wiceprezes spółki Artmedik, zapowiada, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu dwóch lat i już wtedy pacjenci będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń oddziałów chirurgicznego i wewnętrznego.

Najstarsza część szpitala zostanie wyremontowana, co jest warunkiem obniżenia czynszu dzierżawnego dla spółki z 700 tys. zł do 350 tys. zł rocznie – to także decyzja Rady Powiatu.

Uchwałę dotyczącą sprzedaży części działki pod nowy pawilon szpitalny, radni przegłosują na sesji w styczniu lub lutym przyszłego roku.