DSC04210

DSC04210Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek został uhonorowany za ponad 25 lat pracy w samorządzie nagrodą „Świętokrzyskiego Emeryka”.

Nagrody „Emeryków” przyznaje kapituła, powołana pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz posła na Sejm Kazimierza Kotowskiego.

Otrzymują ją osoby, których działalność na rzecz rozwoju świętokrzyskiego przekłada się na poprawę bytu jego mieszkańców, a także pozytywnie wpływa na stabilność województwa świętokrzyskiego jako odrębnego, rozwijającego się dynamicznie regionu.

Nazwa nagrody nawiązuje do postaci świętokrzyskiego pielgrzyma Emeryka, który wytrwale i konsekwentnie zmierza do celu.

Starosta jędrzejowski znalazł się w doborowym gronie dziewięciu osób z różnych dziedzin życia społecznego – samorządowców, biznesmenów, ludzi nauki.

Edmund Kaczmarek dziękował w imieniu przedstawicieli samorządu, podkreślając, że są to nagrody również dla współpracowników, dzięki którym udało się tak dużo zdziałać przez lata pracy w lokalnych środowiskach.

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wręczono też nagrody zwycięzcom Plebiscytu „Euro-Gmina 2015/2016”. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie gminy z powiatu jędrzejowskiego – Oksa (nagroda dla Gminy Roku) oraz Sobków (wyróżnienie w dziedzinie „Sport i kultura”).