W minioną sobotę odbył się Powiatowy Piknik EKOlogiczny „Zieleń to życie – ZERO WASTE” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie.

Podczas wydarzenia przeprowadzono etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Do konkursu przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich z 6 gmin.
I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Korytnicy „Korytniczanki”, gmina Sobków – potrawa: „Gęś Dziedzica na kapuście z fasolą i ziemniakami”.
II miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich „Rewolka” Wola Tesserowa, gmina Małogoszcz – potrawa: „Mimry z mamrami – gołąbki z ziemniakami i pieczarkami”.
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Rożnicy, gmina Słupia – potrawa: „Gęsie żołądki po Rożnicku”.
Do konkursy przystąpiło również:
Koło Gospodyń Wiejskich w Zakruczu „Piekiełko”, gmina Małogoszcz – potrawa: „Pierogi z Piekiełka”
Koło Gospodyń Wiejskich Czekaj, gmina Sędziszów – potrawa: „Karp zapiekany w cytrynie”
Koło Gospodyń Wiejskich w Staniowicach, gmina Sobków – potrawa: „Zawijaniec Staniowicki”
Koło Gospodyń Wiejskich „Cacowianie” w Cacowie, gmina Nagłowice – potrawa: „Klusek faszerowany i kapusta”
Koło Gospodyń Wiejskich w Chorzewie, gmina Jędrzejów – potrawa: „Bomby ziemniaczane”
Koło Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Krzcięcicach, gmina Sędziszów – potrawa: „Gęsina po staropolsku z owocowo-winną nutą”.
Podczas Pikniku można było również podziwiać występy artystyczne dzieci z Przedszkola Montessori oraz Magical World, Zespołu Tanecznego Kaprys w Małogoszczu oraz Eks-Tremum w Jędrzejowie Zespołu River z Małogoszcza, Zespołu Pieśni i Tańca w Małogoszczu, Zespół „Grześki” działający przy WTZ Jędrzejów, stoiska wystawowe instytucji ochrony środowiska, prelekcje tematyczne Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, atrakcje dla dzieci przygotowane przesz SOSW w Jędrzejowie, manufakturę twórczą WTZ w Jędrzejowie oraz warsztaty zielarstwa „Zielna Chata”.
Dodatkowo można było również zakupić kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne, produkty ekologiczne oraz skosztować soku z brzozy.
Zdjęcia: Marcin Pacholec
Galeria zdjęć z wydarzenia na facebooku tutaj: