Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek skierował pismo do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego na temat problemów, jakie stały się ostatnio udziałem szpitala w Jędrzejowie.

W piśmie, wysłanym w pierwszy dzień urzędowania nowego Ministra Zdrowia,  przedstawiona została obecna sytuacja Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie. – Intencją Zarządu Powiatu jest zainteresowanie Pana Ministra przypadkiem naszego szpitala, bo jak wiadomo sytuacji podobnych do naszej, w skali kraju jest obecnie dużo – mówi Edmund Kaczmarek. – Przedstawiliśmy powody, z jakich doszło do zawieszenia pracy oddziału pediatrycznego, podjęte przez szpital i samorząd działania oraz zaprosiliśmy nowo powołanego Ministra Zdrowia do Jędrzejowa, aby zechciał na miejscu zapoznać się z naszą sprawą.

Oddział Pediatrii w jędrzejowskim szpitalu pozostaje na razie zawieszony. Wczoraj starosta Edmund Kaczmarek odbył rozmowy w Narodowym Funduszu Zdrowia w Kielcach, nadal poszukiwani są lekarze pediatrzy skłonni do podjęcia dyżurów w szpitalu.