Kamil Wołczyk, 16-latek z Wojciechowic w gminie Sędziszów jest już po pierwszej operacji wzroku która odbyła się w Szpitalu w Chorzowie. Podopieczny Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” wzmaga się z rzadką chorobą – stożkiem rogówki która prowadzi do utraty wzroku. Rokowania po pierwszej operacji są dobre. Od środy 19 grudnia w serwisie Allegro Charytatywne na rzecz chłopca ruszyła licytacja koszulki Korony Kielce z autografami wszystkich zawodników w której grał Kuba Żubrowski.

Stożek Rogówki zdiagnozowany u Kamila w Grudniu 2016 r. to rzadka choroba. Występuje u około 1 na 2000 osób. Schorzenie to znacznie obniża jakość widzenia i nie jest możliwe do pełnego skorygowania korektą okularową i zwykłymi soczewkami kontaktowymi. To postępujące schorzenie które nieleczone prowadzi do przeszczepu rogówki, a w najgorszym wypadku do utraty wzroku.

-Kamil 8 Listopada 2018r. przeszedł pierwszą operację, hamującą dalszy rozwój choroby- crosslinking metodą Megaride. W styczniu czeka nas wizyta kontrolna, podczas której Kamil przejdzie potrzebne badania i zapadnie decyzja odnośnie kolejnych niezbędnych operacji. Rokowania są dobre. –Informuje mama chłopca.

Jeśli pierwsza operacja przyniesie pożądane efekty to Kamila czekają jeszcze dwie operacje polegające na umieszczeniu w oku implantu, który nada właściwy kształt rogówce oka i znacznie poprawi widzenie. To bardzo poważne operacje które nie są refundowane przez NFZ a ich koszt w sumie to kwota 13.000 zł. Rodziny Kamila Wołczyka nie jest w stanie sama udźwignąć tak wysokich kosztów leczenia.

– Operacja Kamila nie byłaby możliwa gdyby nie Państwa wrażliwe serce, pomoc i wsparcie jakie zostało okazane chłopcu w postaci wpłat na jego subkonto utworzone w naszej Fundacji. Kolejne zabiegi także nie są refundowane. Potrzeba na nie łącznie 13 tysięcy zł. To kwota prawie trzykrotnie większa niż poprzednio. Dlatego prosimy państwa w tym szczególnym i tak bardzo wrazliwym czasie Świąt Bożego Narodzenia o wsparcie dla Kamila. Mamy dla Państwa do wylicytowania koszulkę Korony Kielce z autografami całej drużyny przekazaną nam przez Pana Pawła Baran na licytację z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu Kamila. Ta koszulka może być znakomitym prezentem świąteczno-noworocznym, a przy okazji można pomóc temu dzielnemu i fantastycznemu chłopcu –informuje Prezes Fundacji Dariusz Lisowski.

– Bardzo proszę o dalsze wsparcie dla Kamila. Wierzymy ,że Kamil dzięki kolejnym zabiegom nie utraci wzroku i będzie mógł samodzielnie funkcjonować. Czekamy na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok z nadzieją dziękując za dotychczasową pomoc – mówi Pani Magdalena, mama Kamila.

Koszulkę można wylicytować w serwisie Allegro Charytatywni pod adresem :

https://charytatywni.allegro.pl/koszulka-korony-kielce-z-autografami-dla-kamila-i8346748

Ponadto bardzo prosimy państwa również o pomoc na rzecz Kamila poprzez o dobrowolne wpłaty na konto 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „na leczenie Kamil Wołczyk”.
Każda nawet najmniejsza wpłata na subkonto Kamila pozwoli uratować temu dzielnemu chłopcu jego wzrok a tym samym pozwoli być osobą samodzielną i widzieć rodziców , rodzeństwo oraz rówieśników. Wspólnie można więcej