Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” zwraca się z apelem do mieszkańców naszego powiatu , regionu o pomoc dla swojego podopiecznego Mariusza Dąbek, który zachorował na chorobę nowotworową – chłoniaka węzłów chłonnych i potrzebuje pomocy. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna finansowo ponieważ Pan Mariusz wymaga stałej i drogiej rehabilitacji na którą jego najbliższych nie stać.

Stan zdrowia Pana Mariusza jest zły i jeżeli nie będzie miał stałej specjalistycznej rehabilitacji oraz nie będzie przyjmował leków które są drogie jego stan będzie się z dnia na dzień pogarszał. Szansą dla niego jest specjalistyczna i długotrwała rehabilitacja która jest bardzo kosztowna i nierefundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Szacowany  koszt rocznej rehabilitacji to kwota około 20 tysięcy złotych. Rodzina Pana Mariusza próbuje walczyć z chorobą ale jak na razie to nierówna walka , bo choroba wygrywa. Wspólnie możemy więcej , zwracam się do państwa z gorącym apelem o pomoc w uratowaniu życia temu fantastycznemu chłopakowi aby mógł kiedyś wyjść na boisko i zagrać w piłkę ze swoimi dzielnymi synami -prosi Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka

Mariusz Dąbek, to 36-latek  który wraz z żoną Dorotą i dwoma synami 11 i 9 lat mieszkają w Karczunku w  gminie Imielno w powiecie jędrzejowskim. Pan Mariusz skończył studia na Wszechnicy Świętokrzyskiej na kierunku pedagogika w zakresie pedagogiki socjalnej i resocjalizacji, pełnił funkcję radnego w swojej gminie. Osoba charakteryzująca się dużą aktywnością zawodową, lubiana i szanowana  w środowisku lokalnym. Wszystko układało się bardzo dobrze, nikt nie spodziewał się tragedii, która wydarzyła się w 2010r. to wtedy wykryto u pana Mariusza chorobę nowotworową – chłoniaka węzłów chłonnych . Podjęto natychmiastowe leczenie.

Niestety  to nie był koniec nieszczęścia. W styczniu 2011 r.  podczas podania piątej dawki chemioterapii,  wystąpiły komplikacje w wyniku których doszło do pogorszenia stanu neurologicznego: brak kontaktu słowno – logicznego, afazja czuciowo ruchowa, porażenie kończyn. Od tego momentu aż do dnia dzisiejszego znajduje się w stanie wegetatywnym, co prawda jest przytomny, ale nie ma z nim kontaktu, oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej. Wykonywane badania i konsultacje u różnych specjalistów nie dały jednoznacznej odpowiedzi co do przyczyny tego tragicznego stanu.

Pani Dorota troskliwie zajmuje się mężem, stara się zapewnić mu jak najlepsze warunki, pomimo propozycji umieszczenia go na oddziale paliatywnym w szpitalu  w Jędrzejowie nie wyraziła takiej zgody. Ta rodzina potrzebuje naszej pomocy. Brakuje pieniędzy  na podstawowe opłaty, leki oraz środki niezbędne do zapewnienia prawidłowej pielęgnacji. Żona zwróciła się do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” o pomoc   w sfinansowaniu kosztownej rehabilitacji, która jest niezbędna w utrzymaniu Pana Mariusza w jak najlepszej kondycji ruchowej – mówi Malwina Sobczyk Dyrektor Biura Fundacji Miśka Zdziśka

  Wspomniana powyżej kwota przerasta możliwości finansowe Pana Mariusza i jego najbliższych . Dlatego też Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” zwraca się z prośbą o pomoc dla swojego podopiecznego do mieszkańców naszego powiatu i regionu w pozyskaniu funduszy na rehabilitację , aby Pan Mariusz kiedyś mógł wstać z łóżka i zacząć normalnie funkcjonować.

 Aby wesprzeć Pana Mariusza i jego rodzinę można to uczynić wpłacając dobrowolne wpłaty na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka  : 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem „Na leczenie i pomoc Mariusza Dąbek”