Reprezentacja Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Jędrzejowska” promowała Powiat jędrzejowski na Ogólnopolskich Targach Turystyki w Łodzi.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko oferujące wachlarz materiałów ukazujących walory turystyczne Powiatu. Jak świeże bułeczki rozchodziły się nowe mapy, informatory i ciekawie wydany kompleksowy informator polsko – angielski o naszym regionie, jego zabytkach i historii. O Muzeum im. Przypkowskich, Dworku Mikołaja Reja, Archiopactwie Cystersów, szlakach kajakowych, i innych, a także o atrakcji, jaką jest Ciuchcia Expres Ponidzie, materiały prezentowali – prezes LOT Rafał Zaczkowski i Agnieszka Ryńczuk, członek zarządu (skarbnik). Oblegane było nasze stoisko, gdzie jędrzejowski malarz Zbigniew Kasprzak rysował i malował najpiękniejsze miejsca, opowiadał o tradycji i historii regionu.
Prezentację uświetniły występy artystyczne i kulinarne KGW „Korytniczanki”. Panie w tradycyjnych strojach bawiły liczną publiczność, która muzyczne ludowe popisy nagradzała rzęsistymi brawami.
Prezentacja Powiatu była atrakcyjna i potrzebna, zwłaszcza na progu sezonu turystycznego. Pozostaje nam mieć nadzieję, że działania LOT zachęcą turystów do licznych przyjazdów na piękną jędrzejowską ziemię.