22 tysiące 571 złotych – aż tyle udało się zebrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  podczas licytacji zorganizowanej przez Starostę Jędrzejowskiego i  Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie.

Licytacja odbyła się podczas noworocznego spotkania w Restauracji „Andreovia” w Sudole, gdzie zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu i lokalnego biznesu z całego powiatu. – Przedmioty na licytację zbieraliśmy dużo wcześniej od prywatnych ofiarodawców, artystów, biznesmenów, parlamentarzystów, samorządowców, dużo bardzo różnorodnych fantów przekazały także instytucje powiatowe, WTZ-y, SOSW, Wojewódzki Urząd Pracy, czy niektóre gminy – mówi wicestarosta Janusz Grabek. – Do licytacji były także oczywiście gadżety WOŚP. Wszystkim osobom, które przekazały przedmioty na licytację składam w imieniu organizatorów serdeczne podziękowania.

Najwyższą cenę uzyskał serwis do kawy z ćmielowskiej porcelany, zakupiony za 1800 zł przez starostę jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka, który mimo, że nie mógł być obecny na licytacji, reprezentowany był przez córki – Katarzynę i Karolinę. Serwis był darem Czesława Siekierskiego – posła do Parlamentu Europejskiego.

Wysoko licytowano obrazy  lokalnych artystów: Ryszarda Kasperka, Zbigniewa Kasprzaka, Artura Smerkowskiego, Krzysztofa Nowaka oraz Arkadiusza Latosa z Kielc, a także prace wykonane przez wychowanków Domu Dziecka w Nagłowicach.

Zbigniew Kasprzak – jędrzejowski artysta malarz – był gościem spotkania w Sudole i malował „na żywo”, a trzy powstałe w ten sposób prace zostały również od razu sprzedane na licytacji.

Dużym wzięciem cieszyły się piłki. Futbolowe – z podpisami piłkarzy reprezentacji narodowej (z Lewandowskim na czele) i z podpisem Franciszka Żmudy „dla Sławka” – podarował prezes „Wiernej” Małogoszcz Sławomir Trybek. Z kolei dwie piłki ręczne z własnym podpisem przekazał Bogdan Wenta – poseł do Parlamentu Europejskiego.

Za ponad 1200 zł wylicytowano dwa wspaniałe torty orzechowe, które własnoręcznie wykonała małżonka wicestarosty Janusza Grabka, pani Teresa Grabek.

Oprócz przedmiotów materialnych licytowano także usługi. Przejazd dla 100 osób pociągiem z Jędrzejowa do Umianowic i z powrotem, wraz z ogniskiem i nagłośnieniem, ofiarowała Ciuchcia Expres Ponidzie, a zakupiła – za 900 zł – wójt gminy Nagłowice Monika Bolewska. Sprzedano także dwie godziny jazdy na płycie poślizgowej w Sudole ufundowane przez Centrum Szkolenia Wielozawodowego „Automix” Wiesława Barańskiego, czy zabieg masażu w Kompleksie Rekreacyjnym „Sielsko na Wygodzie”. Nie zabrakło rzecz jasna gadżetów z emblematami Orkiestry: zegara, poduszek, T-shirtów oraz wielu innych przedmiotów – mniej lub bardziej cennych. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto WOŚP – w Jędrzejowie, ale przede wszystkim w Polsce, której szpitale wzbogacą się dzięki temu o nowy sprzęt medyczny.

Pieniądze za zakupione fanty zbierał do puszek wolontariusz WOŚP – Jarosław Stankiewicz, który wraz z Urszulą Lubczyńską-Gładką poprowadził licytację. Cały dochód z licytacji i połowa dochodu z wejściówek gości zostały przekazane do Jędrzejowskiego Sztabu WOŚP. Jego szef – Tomasz Puchrowicz podziękował Starostwu Powiatowemu za okazane wsparcie dla tegorocznego finału największej orkiestry świata, która będzie grać do jego końca. I o jeden dzień dłużej…

Dla gości noworocznego spotkania w Sudole wystąpili: Orkiestra Dęta z Małogoszcza, Leszek Wawrzyła, Wirginia Nowacka z I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, wychowankowie Centrum Administracyjnego Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Nagłowicach.

Więcej zdjęć z licytacji:

https://www.facebook.com/starostwopowiatowewjedrzejowie/photos/?tab=album&album_id=837634809750519