Wesoło i muzycznie było w jędrzejowskim Centrum Kultury 11 marca, kiedy świętowano Powiatowy Dzień Kobiet.

 

Wśród wykonawców – legendy świętokrzyskiej estrady: Stefan Wyczyński z Lubczy i jego kapela, Genowefa Pigwa czyli Bronisław Opałko oraz Iwona Niedzielska w duecie z Markiem Fijałkowskim.

Wśród publiczności – panie z całego powiatu: pełniące funkcje radnych, sołtysów, udzielające się w kołach gospodyń wiejskich, a także pracujące w samorządach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród składających życzenia – m.in.: europoseł Czesław Siekierski, poseł na Sejm Krystian Jarubas, starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, wicestarosta Janusz Grabek.

Całość z humorem i nutą poezji poprowadzili Bernard Suchmiel i Leszek Wawrzyła, który także zaśpiewał dla pań i zagrał – nie tylko na keyboardzie, ale nawet na…grzebieniu.

A wszystko to w dekoracjach z pięknych kwiatów, które panowie rozdawali paniom na sali. Bukiet kwiatów otrzymał także Bronisław Opałko, który nagle postanowił – jak powiedział – „wyjść z siebie” (czyli zdjąć strój Genowefy Pigwy) i dlatego dostał życzenia z okazji…Dnia Mężczyzny.

Po koncercie na panie czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Węgleszyn-Dębina oraz gospodarzy uroczystości – Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie. Organizatorami Powiatowego Dnia Kobiet byli: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, eurodeputowany Czesław Siekierski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.