Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek podsumował na naszej antenie trzy lata obecnej kadencji. Ustosunkował się również do proponowanych zmian w ordynacji wyborczej, która ma ulec nowelizacji, tak by obowiązywała w wyborach samorządowych.

 – Dla mnie jedną z ważniejszych inwestycji, którą udało się w tej kadencji doprowadzić  do końca jest remont wiaduktu w Sędziszowie. W mojej karierze starosty to już 20 most i wiadukt, który udało się zmodernizować – mówił Edmund Kaczmarek.

Starosta ustosunkował się także do proponowanych zmian w samorządowej ordynacji wyborczej:

– Zmiany powinny zachodzić przynajmniej na rok przed wyborami. Teraz już wiadomo, że to kryterium nie będzie spełnione chyba, że po raz kolejny zostaną uchwalone zmiany w ciągu jednej nocy, ale przecież w tak krótkim czasie nie da się uchwalić dobrych zmian. (…) W samorządach przeżyliśmy już dużo. Każdy doświadczony samorządowiec wie, że zaraz na drugi dzień po wyborach trzeba zacząć ciężką pracę, bo to ludzie weryfikują wszystkie działania. (…)Boję się jednej rzeczy! Boję się, że pod obrady sejmu trafił drut, a wyjdzie drut kolczasty!

źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-jedrzejowski/item/24830-stery-powiatowe-sa-w-dobrych-rekach.html