Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku
w Jędrzejowie ruszyły pełną parą.

15 kwietnia 2018r. w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dedykowana Tomkowi Molendzie, który jest podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei, z Jędrzejowa. Rodzina Tomka liczy na zaangażowanie świadomej problemu, jakim jest rak krwi, społeczności Jędrzejowa i okolic.

Tomek Molenda, to 18-letni uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowe. Jak każdy młody chłopak ma swoje plany na przyszłość. W jego przypadku, to chęć założenia rodziny i spełnienie się zawodowo. Jego pasją jest piłka nożna oraz motoryzacja. Niestety 3 grudnia 2017 roku Tomek otrzymał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Nagła informacja o chorobie całkowicie zmieniła jego dotychczasowe życie. Obecnie jest odseparowany od kolegów z klasy i rodziny. Przebywa w szpitalnej sali poddany ciężkiemu leczeniu. Aby Tomek powrócił do zdrowia potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Być może właśnie od Ciebie! „Potrzebna mi pomoc i dzięki Dawcy będę mógł wrócić do wykonywania codziennych czynności. Jeśli chodzi o innych chorych, to zachęcam do walki. Nigdy nie można się poddawać.”-apeluje Tomek.

To bardzo cenne i potrzebna inicjatywa. Z przyjemnością przyjęliśmy jako Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie zaproszenie Fundacji DKMS oraz Fundacji Miśka Zdziśka do udziału w akcji pomocy w ratowaniu życia fantastycznemu chłopakowi Tomkowi Molendzie z Warzyna. Uważam, że wspólnie musimy zrobić wszystko co w naszej mocy aby pomóc Tomkowi i uratować mu życie – mówi Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski

Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem „ŚWIĘTOKRZYSKA #KOMÓRKOMANIA DLA TOMKA!” ruszyły pełną parą.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 15.04.2018r.
Godzina: 10:00-16:00
Miejsce 1: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Armii Krajowej 9, Jędrzejów

Ty też możesz pomóc Tomkowi !!
Jak ??
Przychodząc do nas 15 kwietnia na Dzień Dawcy Szpiku dla Tomka i rejestrując się jako potencjalny dawca w godzinach od 10.00 do 16.00
Jeżeli staniesz się dawcą , pamiętaj oddanie szpiku nic nie boli!!
W większości szpik pobierany jest z krwi.
A może to właśnie Ty uratujesz życie Tomkowi!!!
Zapraszam w niedzielę 15 kwietnia znajomych , przyjaciół . koleżanki, kolegów Tomka, ale również i wszystkich ludzi dobrej woli od godz 10.00 do 16.00 do przyjścia do siedziby Fundacji Miśka Zdziśka przy ul Armii Krajowe 9 i zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku.
Zapraszam państwa serdecznie ŚWIĘTOKRZYSKA#KOMÓRKOMANIA DLA TOMKA – mówi Dariusz Lisowski prezes fundacji

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w akcji pomocy naszemu podopiecznemu. Wszystkim zainteresowanym Dniem Dawcy Szpiku dla Tomka udzielę wszystkich informacji telefonicznie pod nr tel 41 386 65 69 lub 512 924 229 codziennie w godz od 7.30 do 15.30 – informuje Ewelina Makulska-Duchniak, koordynator akcji z ramienia Fundacji Miśka Zdziśka.