ZSP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie

Powiat jędrzejowski umiejętnie skorzystał z możliwości zdobycia dofinansowania z budżetu państwa i dzięki temu aż sześć gabinetów medycznych działających przy szkołach otrzymało nowe wyposażenie.

Każda szkoła otrzymała 6 700 zł na zakup wyposażenia gabinetów, które było już mocno przestarzałe. Szkolne gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej prowadzone są przez NFZ, pracują w nich pielęgniarki i higienistki.

– Początkowo złożyliśmy wnioski na dofinansowanie do wyposażenia trzech gabinetów i otrzymaliśmy je – mówi Stanisław Nawrot, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. – Przed końcem roku okazało się, że w tym programie zostały niewykorzystane pieniądze i złożyliśmy wniosek na kolejne trzy gabinety.

W efekcie nowe wyposażenie zyskało sześć gabinetów w szkołach: I LO im. Mikołaja Reja, ZSP nr 1 im. ks. Konarskiego i ZSP nr 2 im. gen. Roweckiego „Grota”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jędrzejowie oraz Szkoły SOSW w Węgleńcu i Zespół Szkół CKP w Krzelowie.

Pozostałe szkoły, dla których organem prowadzącym jest powiat, czyli Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie i Wodzisławiu, nie mają swoich gabinetów szkolnych.