Dziś, 14 września w Zespole Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie odbył się  Turniej Piłki Nożnej chłopców klas pierwszych o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny. Wydarzenie zapoczątkowało cykl zawodów sportowych w ramach akcji pn. „Sportowa Jesień w Powiecie Jędrzejowskim”.

Puchar, dyplomy i piłki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, wręczali Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wraz z Marią Barańską, wicestarostą jędrzejowskim.
Paweł Faryna, starosta jędrzejowski gratulował wszystkim zawodnikom udziału w turnieju i ambitnej sportowej rywalizacji. Podkreślił także, że wszyscy, niezależnie od zajętych miejsc mogą czuć się zwycięzcami, bo jak podkreślają organizatorzy zawodów – najważniejsza była integracja uczniów klas pierwszych, a sądząc po świetnej atmosferze i uśmiechach na twarzach młodych zawodników – ten cel został osiągnięty.

Oto lista rankingowa turnieju klas pierwszych:
I  miejsce – kl. I Tse (drużyna A)
II miejsce – kl. I Tse (drużyna B)
III miejsce – kl. I Tgs
IV miejsce – kl.l Tim

W najbliższych tygodniach planowane są kolejne turnieje z cyklu „Sportowa Jesień w Powiecie Jędrzejowskim”.

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników  i wręczenia nagród obecni byli także:
Paweł Kowalski, dyrektor ZS Nr 2 w Jędrzejowie, Janusz Adamczyk, prezes Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie, nauczyciele wychowania fizycznego w ZS Nr 2w Jędrzejowie.