Bardzo udane Powiatowe Obchody Dnia Dziecka w Nagłowicach odbyły się pod patronatem starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka i wójta gminy Nagłowice Moniki Bolewskiej . Głównym organizatorem imprezy była Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

Impreza odbyła się przy Domu Dziecka w Nagłowicach. Oprócz wychowanków tej placówki, na zaproszenie organizatorów przybyli także podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie, a także rodziny zastępcze z naszego powiatu, a także wszystkie chętne dzieci – impreza miała charakter otwarty.
Była piękna pogoda i mnóstwo atrakcji: wspólny taniec zumby, pokaz tresury psa policyjnego i wyposażenia samochodu operacyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, malowanie twarzy, przeciąganie liny, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, grill i wspólna zabawa przez cały dzień na terenie parku wokół Domu Dziecka. Jak co roku, w imprezę włączył się Jurajski Klub Motocyklowy, który zaprezentował wspaniałe maszyny i przywiózł prezenty dla dzieci.
Nie zabrakło oczywiście także życzeń od dorosłych – w ich imieniu złożył je starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek (dzieci zrewanżowały się życzeniami z okazji 60. rocznicy urodzin pana starosty), przekazał dzieciom także upominki.
Organizatorami imprezy byli: Starosta Jędrzejowski, Urząd Gminy Nagłowice, Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci w Nagłowicach.