W środę, 20 stycznia 2021 roku Paweł Faryna, starosta jędrzejowski wziął udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w  Wodzisławiu.

Sesja odbyła się w dwóch częściach. Pierwsza, uroczysta, dotyczyła nadania praw miejskich dla Wodzisławia.

– Bycie miastem to sprawa prestiżowa i ogromna szansa na rozwój – powiedział do zebranych Paweł Faryna, starosta jędrzejowski. – To nowy, wyższy poziom, zarówno dla władz samorządowych, jak
i mieszkańców. To zaszczyt i wielki honor świętować z państwem nadanie praw miejskich – dodał.

Starosta jędrzejowski złożył mieszkańcom życzenia noworoczne i gratulował uzyskania statusu miasta.

– Wszystkim państwu życzę realizacji planów i spełnienia postanowień noworocznych. To wspaniale od 2021 roku jesteście państwo mieszkańcami miasta – podkreślił starosta.

W imieniu swoim, Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego i Rady Powiatu, Paweł Faryna wręczył obraz Dominikowi Łukasikowi, burmistrzowi Wodzisławia i  Leszkowi Krzelowskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej. Obraz przedstawia klasztor Ojców Cystersów w Jędrzejowie.

– Niech patron Jędrzejowa, błogosławiony Wincenty Kadłubek czuwa nad miastem Wodzisławiem i jego mieszkańcami – zaznaczył starosta.

Druga część sesji trwała już według przyjętego harmonogramu.

Na sesji byli obecni: Dominik Łukasik, burmistrz Wodzisławia, Renata Koziara, sekretarz miasta, Leszek Krzelowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wodzisławiu
z radnymi oraz Teresa Szwaczka z Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia. Byli też przedstawiciele mediów.