Warsztaty z samoobrony dla kobiet odbędą się 31 marca o godzinie 14:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu na ulicy 11 Listopada14B.

Jest to spotkanie, które zostało zorganizowane w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie kobiet w kwestii ich bezpieczeństwa.

Spotkanie to, będzie podzielone na dwa bloki. Pierwszy z nich, to część teoretyczna gdzie omówione będą zagrożenia oraz profilaktyka zagrożeń. W drugim bloku kobiety będą mogły spróbować swoich sił podczas treningu, gdzie nauczą się podstawowych i zarazem bardzo skutecznych technik samoobrony. Na zajęciach będą omawiane zagrożenia które statystycznie najczęściej wymierzone są przeciwko kobietom. Udział w warsztatach może wziąć każda kobieta bez względu na wiek, kondycję czy znajomość samoobrony. Zajęcia poprowadzi bardzo doświadczony trener – Michał Chodzyński – czarny pas Krav Maga, oraz m.in. trener boksu. Przewidzianych będzie w sumie trzech instruktorów.

Organizatorami są: Starosta Jędrzejowski, Burmistrz Miasta I Gminy Małogoszcz, Fundacja Rozwoju Osobistego i Sportowego Akademia Sportu Kielce.