Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

Wiadomości

 

 

 

Kielecki zespół MAFIA, który ma na swoim koncie pół miliona sprzedanych płyt i 1200 zagranych koncertów, a także najważniejsze nagrody muzyczne wspólnie z Formają  DJ's " Hard Projeckt 25 czerwca nad zalewem w Jędrzejowie zagrają koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie dla podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka Julki Adamczyk.

 

Julka Adamczyk ma 5 lat od urodzenia choruje na obustronne ciężkie porażenie mózgowe, nie siedzi i nie chodzi, ma problem z utrzymaniem tułowia i kontrolą głowy. Największym marzeniem Julki i jej rodziny jest pierwszy samodzielny krok dziewczynki. Szansą na spełnienie tego marzenia jest kosztowna terapia przy pomocy komórek macierzystych, której koszt wynosi 50 tysięcy złotych.

 

- Dzisiaj my Fundacja Miśka Zdziśka z pomocą zespołu MAFIA znanego z takich utworów jak :  „Imię Deszczu” czy „W Świetle Dnia” oraz Formacji  DJ's "  Hard Project pomagamy tej niezwykłej dziewczynce w spełnieniu największego marzenia, w walce o pierwszy samodzielny krok. Organizując koncert charytatywny nad zalewem w Jędrzejowie w wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Jedrzejów i Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie  – mówi Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Zdziśka.

 

W programie wydarzenia przewidziany jest występ Formacji Hard Project,

 

"Pomoc Julce jest dla nas priorytetem, cieszymy się że nasza mała pomoc przyczyni się do powrotu tej małej dziewczynki do zdrowia. Zawsze staramy się pomagać jak tylko możemy, a razem możemy jeszcze więcej. Wraz z Fundacją Miśka Zdziśka zapraszamy do wspólnej pomocy Julce. Czekamy na państwa 25 czerwca w niedzielę z naszą muzyką , bądźmy w tym dniu razem "- mówi  Łukasza Synal Lider Formacji Hard Projeckt

 

Będzie też bardzo wiele atrakcji dla dzieci i ich rodzin najmłodszych np. malowanie twarzy, wata cukrowa, zabawa z animatorami, Kiermasz domowych ciast przygotowanych przez rodzinę i przyjaciół Julki Adamczyk,

Ponadto na uczestników czekają wesołe miasteczko, malowanie twarzy, zabawy i konkursy oraz będzie również formacja animacji KAMA.Każdy będzie mógł kupić za kwotę którą uzna za stosowne kawałek ciasta upieczonego przez rodzinę i przyjaciół Julki , kupić sobie filiżankę pysznej kawy.Jak zapewniają organizatorzy to będzie bardzo fajna impreza, jedynym marzeniem jakie mają organizatorzy jest udana pogoda bezdeszczowa i ciepła.
 

Pan Prezes Dariusz Lisowski zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie w z organizowaniu tego tak bardzo wrażliwego koncertu. Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Miśka Zdziśka i jego drużyny i zagramy wspólnie w jednej drużynie Julci Adamczyk. Bądźmy w tą niedzielę razem dla Julci, bo razem można wiecej-mówi Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek

 

Występ zespołu Mafia, podczas którego odbędzie się licytacja na rzecz Julki Adamczyk. Licytować można między innymi: rękawice i piłkę meczową Artura Boruca, piłkę Korony Kielce wraz z wejściówką na mecz Korony i spotkanie z zawodnikami gdzie podczas tego spotkania zawodnicy podpiszą wylicytowano piłkę oraz koszulkę kolekcjonerską piłkarzy ręcznych VIVE TAURON KIELCE.

 

- Darek Lisowski prezes Fundacji Miśka Zdziśka zamieścił na jednym z portali społecznościowych post, prosząc o pomoc dla swojej podopiecznej, malutkiej Julki z Jędrzejowa. Nasz odruch był oczywisty i zdecydowaliśmy się pomóc tej dziewczynce. Skontaktowaliśmy się z Darkiem oferując swoje wsparcie i pomoc poprzez koncert charytatywny na rzecz Julki Adamczyk. Darek Lisowski , Misiek Zdzisiek i jego drużyna to profesjonalna załoga dzięki obopólnej i profesjonalnej współpracy  udało się zorganizować koncert o mega wrażliwości, dlatego zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich naszych fanów, ale też mieszkańców Jędrzejowa i okolic na to wyjątkowe wydarzenie – dodaje Tomasz Joseph Bracichowicz z zespołu Mafia. 

 

Liczymy na wielkie serca i chęć pomocy mieszkańców Jędrzejowa i okolic którzy chcą pomóc rodzinie Julki w walce z chorobą. Podczas całego koncertu będziecie mogli państwo spotkać Miśka Zdziśka i jego drużynę czyli naszych wolontariuszy którzy będą państwa prosić również o pomoc dla Julci poprzez dobrowolne datki do puszek. Każdy z naszych wolontariuszy będzie bardzo widoczny ponieważ wszyscy będą mieli koszulki z logo Fundacji i identyfikatory.Wszystkie dzieci będą miały możliwość zrobienia sobie selfie z Miśkiem Zdziśkiem, po podaniu adresu emeila w poniedziałek każdy milusiński otrzyma swoje selfie na meila   – dodaje Malwina Sobczyk Dyrektor Biura Fundacji Miśka Zdziśka.

 

- Całą oprawę części oficjalnej naszej wspólnej imprezy charytatywnej poprowadzi Pani Ewa Pociejowska Gawęda. Pani Ewa na początku przeprowadzi licytację podarowanych fantów z przeznaczeniem na pomoc Julci. Koncert  jest bardzo dobrze zabezpieczony , będzie zorganizowany punkt medyczny( karetka) oraz ratownicy medyczni, całą imprezę zabezpieczy również policja,profesjonalna agencja ochrony która będzie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników koncertu. Dziękuję Panu Marcinowi Piszczkowi Burmistrzowi Jędrzejowa i całej drużynie Urzędu Miasta za profesjonalną od samego początku współpracę oraz pomoc przy organizacji koncertu. Dziękuję również Panu Michałowi Bąkiewicz Kierownikowi Kąpieliska za fajną współpracę i wsparcie- mówi Dariusz Lisowski prezes fundacji

 

 Jak informuje MISIEK ZDZISIEK podczas koncertu będą postawione również specjalne pojemniki na plastikowe nakrętki gdzie każdy będzie mógł przynieść uzbierane plastikowe nakrętki i podarować je na pomoc i leczenie dla Julci. Zapraszam państwa bardzo serdecznie nad Zalew w niedzielę 25 czerwca wspólnie z moją drużyną  i Julcią będę państwa oczekiwał, bo razem możemy bardzo wiele!! – zaprasza Misiek Zdzisiek

 

 

Startujemy o 14 00 występem Formacji DJ's "    Hard Project  a następnie koncert zespołu MAFIA zaplanowany jest na godzinę1600 Kielecka grupa będzie bawić wszystkich zebranych nad zalewem przez półtorej godziny. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą miło spędzić pierwszą wakacyjną niedzielę i pomóc Julce w spełnieniu jej największego marzenia bądźcie z nami koniecznie. Przypominamy że  100% dochodu z koncertu przeznaczone jest dla Julki Adamczyk – informuje Ewelina
Makulska – Duchniak  pracownik Fundacji.

Więcej informacji można uzyskać w biurze Fundacji pod numerem telefonu 41 386 65 69.

 

Każdy może pomóc Julci poprzez dobrowolne wpłaty na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka o numerze 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na pomoc i leczenie Julia Adamczyk”
 

W jędrzejowskich szkołach od 1 września rozpoczną urzędowanie nowi dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Trzy konkursy już się rozstrzygnęły. Jeszcze nie wiadomo, kto przez najbliższe pięć lat pokieruje Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie.

Konkursy zostały rozpisane kilkanaście tygodni temu. Starostwo Powiatowe prowadzi w Jędrzejowie cztery szkoły.

- Dobiega końca pięcioletnia kadencja dyrektorów, dlatego jesteśmy zobligowani do rozpisania konkursu na te stanowiska – wyjaśnił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Po prezentacjach konkursowych w trzech szkołach wyłoniono już nowych dyrektorów. Wiadomo, że w ZSP 1 od pierwszego września Władysława Równickiego zastąpi Małgorzata Wojtasik dotychczasowy wicedyrektor. I LO przez następne pięć lat będzie kierował Wojciech Zwierzchowski. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nic się nie zmieni. Konkurs wygrała Agnieszka Zaczkowska.

W ZSP 2 potrzebna będzie dogrywka. O stanowisko nowego dyrektora ubiega się Jolanta Jędrzejewska i Katarzyna Chrust. Obie kandydatki od komisji konkursowej dostały tą samą ilość punktów. Teraz pałeczkę przejmie Zarząd Powiatu i to w powiecie zdecydują o tym, kto zostanie nowym dyrektorem szkoły. Starosta jędrzejowski wyraził nadzieję, że nowi dyrektorzy dobrze będą kierować placówkami.

Zadeklarował również, że Zarząd Powiatu będzie wspierał szkoły, w których jest organem prowadzącym.

<

 

8 czerwca po raz szósty młodzież szkół gimnazjalnych uczestniczyła w  Spartakiadzie - „STONOGA” na  boisku „ORLIK”  przy  Gimnazjum  Publicznym  w  Słupi  Jędrzejowskiej.

 

 

Organizatorami  Spartakiady byli:

- Starostwo Powiatowe  w   Jędrzejowie,

- Urząd Gminy w Słupi Jędrzejowskiej,

- Powiatowy  Związek Stowarzyszeń Sportowych  w Jędrzejowie,

- Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego  w  Słupi Jędrzejowskiej.                                     Cele  Spartakiady to:

- kształtowanie  postawy prozdrowotnych  ze  szczególnym  uwzględnieniem znaczenia  

  systematycznej aktywności  rekreacyjnej,

- integracja młodzieży  z  różnych  środowisk,

- propagowanie  zdrowego  stylu  życia,

- popularyzacja  biegów,  rzutów i skoków.

Uroczystego otwarcia dokonała Anna Marszałek – dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej, pozdrawiając przybyłą na spartakiadę STONOGA 2017  młodzież, trenerów i opiekunów. W imieniu starosty jędrzejowskiego młodzież szkół gimnazjalnych powitał bardzo serdecznie Kazimierz Nowakowski - prezes Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie

Spartakiadę  zrealizowano  dzięki  pozyskanym  w  ramach zadań  publicznych środkom finansowym od  starosty  jędrzejowskiego.

W spartakiadzie  wzięły  udział  gimnazja z  Moskorzewa, Mierzwina, Radkowa i Słupi.

Biegi sztafetowe odbyły  się  osobno dla  chłopców - na  1000  metrów,  a  dla  dziewcząt  na  650  metrów. Biegi  były  punktowane; za I miejsce 4 punkty, II miejsce -3  punkty, III  miejsce -2 punkty, IV miejsce – 1 punk.  

Skoki w dal metodą naturalną i rzuty  piłką  lekarską  3  kg  w  tył  za  głowę – przebiegały osobno  dla  dziewcząt i osobno  dla  chłopców,  a  wyniki  były  szczegółowo mierzone i  sumowane dla  każdej drużyny.  

 

Wyniki i punktacja biegów:

Dziewcząt:

I  miejsce   zajęła  drużyna z  Gimnazjum  w  Moskorzewie                   –   4 punkty,

II  miejsce  zajęła  drużyna  z Gimnazjum w  Słupi                                   -    3 punkty,

III  miejsce  zajęła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie                          -    2 punkty,

IV miejsce zajęła   drużyna z Gimnazjum  w Mierzwinie                         -   1 punkt.

Chłopców:

 I  miejsce  zajęła  drużyna z Gimnazjum  w Mierzwinie                           -  4 punkty,

II  miejsce  zajęła  drużyna z Gimnazjum  w Słupi                                      -   3 punkty,    

III  miejsce   zajęła   drużyna  z  Gimnazjum  w Moskorzewie                 -   2 punkty,

IV  miejsce  zajęła   drużyna  z  Gimnazjum w  Radkowie                         -  1 punkt.

Wyniki   rzutów  piłką  lekarską   3  kg  w  tył  za  głowę:

Dziewcząt:

I miejsce  zdobyła drużyna  z  Gimnazjum  w  Mierzwinie                       -  4 punkty

II  miejsce  zdobyła  drużyna  z  Gimnazjum  w Słupi                                -  3 punkty,

III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Moskorzewie                      -  2 punkty,

IV miejsce zdobyła  drużyna z Gimnazjum  w  Radkowie                         -  1 punkt.

Chłopców:

I miejsce  zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Mierzwinie                       -  4 punkty,        

II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie                         -  3 punkty,

III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Słupi                              -  2 punkty,

IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Moskorzewie                  - 1 punk.

Wyniki  skoków  w dal:

Dziewcząt:

I miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Moskorzewie                   - 4 punkty,       

II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Mierzwinie                      - 3 punkty,

III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Słupi                             -  2 punkty,

IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Radkowie                      -   1 punkt.

Chłopców:

I  miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Słupi                                 - 4 punkty,       

II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie                        - 3 punkty,

III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Mierzwinie                 - 2 punkty,

IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Moskorzewie                - 1 punkt.

 

Wyniki końcowe

I miejsce zdobyła drużyna - Gimnazjum w  Mierzwinie                         - 18 punktów,

II miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w Słupi                                 - 17 punktów,       

III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Moskorzewie            - 14 punktów,

IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w  Radkowie                     - 11 punktów,

 

Wszystkie  drużyny (dziewcząt i chłopców) zarówno  za  biegi,  a  także  za  rzuty  piłką lekarską, skoki w dal - każda konkurencja sportowa  oddzielnie - otrzymały puchary i dyplomy wręczone w  imieniu  starosty  jędrzejowskiego – przez radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Leszka Wawrzyłę, Kazimierza Nowakowskiego prezesa  Powiatowego Związku Stowarzyszeń  Sportowych w Jędrzejowie oraz  przez  Annę  Marszałek - dyrektora Gimnazjum  w  Słupi  Jędrzejowskiej.

Medale pamiątkowe wręczył wójt gminy Słupia Krzysztof Nowak.

 

Nad sprawnym przebiegiem i bezpieczeństwem zawodników, widzów  oraz płynnością ruchu drogowego –  czuwali  policjanci  z Komisariatu Policji w Sędziszowie, którym  w  imieniu organizatorów  bardzo dziękuję.

Dziękuję Panu  Stanisławowi  Grzybowi – Dyrektorowi Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska EURO - MED w Słupi Jędrzejowskiej za  pomoc pielęgniarsko –medyczną, która cały czas czuwała nad zdrowiem zawodników biegających i widzów.

W imieniu  Powiatowego  Związku  Stowarzyszeń  Sportowych  w  Jędrzejowie   składam serdeczne  podziękowania  Panu  Edmundowi  Kaczmarkowi – Staroście Jędrzejowskiemu  za  przyznane  środki  finansowe  na  zorganizowanie  tej  Spartakiady.

Dziękuję  bardzo  dyrekcji Gimnazjum w Słupi oraz Pani Urszuli  Walocha i Panu  Markowi  Fulasowi  za  sprawne  przygotowanie i  przeprowadzenie  Powiatowej Spartakiady  - Sztafetowy  Bieg  Przełajowy  „STONOGA” 2017.

Kieruję  również  podziękowania  do  trenerów  i  opiekunów  poszczególnych  drużyn.

Dziękuję  serdeczne  Panu Krzysztofowi  Nowakowi – inspektorowi  z  Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia  i  Spraw Społecznych  za  opracowane dyplomy oraz  techniczną  pomoc  w  trakcie  przebiegu Spartakiady.

K. Nowakowski    

 

  

8 czerwca już po raz 24. wręczone zostały symboliczne czeki dla dziewięciorga stypendystów starosty jędrzejowskiego. To wyróżniający się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Stypendia ustanowione zostały w 2005 roku przez Radę Powiatu jako "żywy pomnik" Jana Pawła II.

 

Wysoka średnia ocen, wzorowe lub wyróżniające zachowanie, a do tego - bardzo wysoka kultura osobista oraz społeczna postawa wyrażająca się w pomocy dla innych - to cechy, którymi wyróżniają się uczniowie otrzymujący stypendia starosty jędrzejowskiego.

W każdym semestrze jest to dziewięcioro uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych, rekomendowanych przez radę pedagogiczną i samorząd uczniowski.

W uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczyli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Wysokość stypendium to 700 zł na semestr.

- LIczymy na was - mówił do młodych ludzi starosta Edmund Kaczmarek. - Jesteście dumą i nadzieją nas wszystkich.

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymali:

1. Marta  Śliwińska –  wzorowa uczennica II klasy I LO w Jędrzejowie, średnia ocen 5,00. Marta jest uczennicą klasy  o kierunku humanistyczno-prawnym, realizuje rozszerzony program nauczania z przedmiotów: WOS, język polski, historia. Obecnie Marta przygotowuje się do wzięcia udziału w kolejnej edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wzorowo wypełnia obowiązki w pracach redakcji gazety szkolnej „Echo Rejowiaka”, redagowaniu kroniki szkolnej, zajmuje się również oprawą fotograficzną imprez szkolnych. Uczennica reprezentuj wysoką kulturę osobista, zawsze służy pomocą słabszym kolegom. Regularnie uczęszcza na zajęcia osiągając blisko 100% frekwencję. Marta Śliwińska jest osobą ambitną, bardzo odpowiedzialną, szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego i rozwój osobisty.

 

2. Małgorzata Wydrych  – wzorowa uczennica klasy II I LO w Jędrzejowie, średnia 4,75. Małgosia  jest uczennicą klasy  o kierunku medyczno-przyrodniczym, której jest przewodniczącą. Prezentuje wysoką kulturę osobistą. Udziela się w pracach na rzecz szkoły prowadząc Kronikę Profilaktyki pod kierunkiem szkolnego pedagoga. Uczestniczyła w wielu konkursach i olimpiadach m.in. w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach (finalistka), Olimpiada Literatury i Języka Polskiego (II etap), Wojewódzki Turniej Językowy. Uczennica bardzo umiejętnie korzysta ze wszystkich dostępnych źródeł informacji przez co systematycznie wzbogaca swoja wiedzę. Jest osobą świetnie zorganizowaną – zawsze punktualna i zdyscyplinowana, odpowiedzialna za powierzone jej obowiązki, jest wzorem do naśladowania.

 

3. Katarzyna Król – wzorowa uczennica II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie, średnia ocen 4,8. Katarzyna to bardzo ambitna i odpowiedzialna uczennica co przejawia się w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowej frekwencji. Kasie ma bardzo szerokie zainteresowania, ale najbardziej skupia się na biologii i chemii, bo z tym obszarem wiedzy wiąże swoją przyszłość. Jej wiedza z tych przedmiotów wykracza poza ramy realizowanego materiału. Brała udział w Konkursie Języka Angielskiego „Oxford”, Olimpiadzie z Języka Rosyjskiego oraz Konkursie Matematycznym „Euklides”, z których otrzymywała wysokie noty. Uczennica wykazuje się aktywną postawą i zaangażowaniem w pracach na rzecz szkoły i klasy, jest wolontariuszką Szkolnego Koła „Caritas”, pomaga rówieśnikom w nauce. Swoją właściwą postawą i skromnością wzbudza szacunek wśród nauczycieli i uczniów.

 

4.Michalina Chełmińska – wzorowa uczennica IV klasy Technikum Nr 1 w ZSP  Nr 1 w Jędrzejowie, średnia ocen 4,7.  Michalina była przewodniczącą samorządu klasowego oraz skarbnikiem w Samorządzie Uczniowskim. Jako członkini Szkolnego Koła Sportowego godnie reprezentowała szkołę na międzyszkolnych rozgrywkach. Wielką pasją uczennicy jest muzyka, pięknie śpiewa i gra na gitarze, każda uroczystość szkolna zawsze była wzbogacona jej udziałem. Michalina jest również uzdolniona z przedmiotów ścisłych, z których otrzymuje bardzo dobre oceny. Corocznie uczestniczyła w Konkursach i Olimpiadach Wiedzy Ekonomicznej osiągając wysoką punktację. Michalina jest postrzegana jako miła, serdeczna i życzliwa uczennica, ciesząca się sympatią społeczności uczniowskiej oraz nauczycieli, zawsze wywiązująca się wzorowo ze wszystkich obowiązków.

 

5.Dominik Łataś – wzorowy uczeń klasy III Technikum Nr 2 w ZSP Nr 2 w Jędrzejowie, średnia ocen 4,8. Dominik jest uczniem technikum w zawodzie technik budownictwa. Od dawna interesuje się branżą budowlaną, począwszy od projektowania poprzez sam proces budowy, aż po wykończenie wnętrz. Dominik jest wyjątkowo zainteresowany i zaangażowany w przyswajaniu treści przedmiotów zawodowych związanych z nauczaną kwalifikacją – betoniarz – zbrojarz. Umiejętność kojarzenia teoretycznych i praktycznych aspektów nauczania zaowocowała opracowaniem modeli edukacyjnych związanych z systemami zbrojenia. Stanowią one ważne uzupełnienie pracowni przedmiotów zawodowych. Uczeń wyróżnia się zaangażowaniem w zdobywaniu wiedzy                   i umiejętności, chętnie podejmuje się nadobowiązkowych zadań, lubi pracę metodą projektu. Rozwiązywanie problemów edukacyjnych jest dla niego wyzwaniem – daje możliwość sięgania do różnorodnych pozaszkolnych źródeł informacji (literatura fachowa, internet itp.). Dominik pracuje w samorządzie klasowym i szkolnym. Jest osoba aktywną, czynną sportowo.

 

6. Katarzyna Sadowska   – wzorowa  uczennica  klasy II Technikum Nr 2  w ZSP Nr 2 Jędrzejowie w zawodzie technik hotelarstwa, średnia ocen 4,5. Swoją pracowitością i sumiennością osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Katarzyna bierze udział w szkolnych konkursach przedmiotowych. Szczególne wyniki osiąga w międzyszkolnych olimpiadach z języka angielskiego. Bardzo chętnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach. Jest koleżeńska i chętnie niesie pomoc potrzebującym. Sprawuje funkcję przewodniczącej samorządu klasowego a także bierze udział w pracach Samorządu Uczniowskiego Szkoły. Jest wrażliwa na potrzeby ludzkie, co ma odzwierciedlenie w pracach wolontariatu. Z pasją rozwija swoje talenty poprzez realizację rozmaitych projektów podejmowanych przez sekcję artystyczną działającą w ramach Samorządu Uczniowskiego. Wyróżnia się nieprzeciętną obowiązkowością co podpiera systematyczną pracą.

 

7. Karol Polak – uczeń III klasy Technikum w zawodzie technik informatyk  w ZSP w Sędziszowie, średnia ocen 4,7. Karola cechują nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce ale również wzorowa postawa uczniowska, nienaganna kultura osobista, życzliwość, pracowitość oraz sumienność. Uczeń bardzo chętnie podejmuje różne działania organizowane na terenie szkoły, aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły, w swoich zainteresowaniach koncentruje się głównie na przedmiotach informatycznych. Chętnie uczestniczy w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Wśród uczniów Karola wyróżnia postawa dojrzałości, ambicja, pracowitość i życzliwość dla kolegów, którym zawsze chętnie pomaga w nauce. Nieprzeciętną sumiennością zjednał sobie sympatię zarówno rówieśników jak i nauczycieli.

 

8. Karol Wieczorek – uczeń III klasy Technikum w ZS CKP w Krzelowie, średnia ocen 4,92. Karol uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce i chętnie bierze udział w konkursach organizowanych w szkole i poza nią. Zajął I miejsce w eliminacjach szkolnych i zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zdobył I miejsce indywidualne i II miejsce zespołowo w Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym zorganizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Jędrzejowie. Karol pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, reprezentuje szkołę jako radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sędziszowie. Bierze udział w akcjach charytatywnych (zorganizował zbiórkę nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych, uczestniczył w zbiórce na rzecz WOŚP). Jest uczniem posiadającym wyjątkowe walory: ambitny, kreatywny, obowiązkowy, pracowity, otwarty na potrzeby innych, na świat.

 

9. Dominika Grabowska – uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Wodzisławiu, średnia ocen 4,25. Uczennica chętnie angażuje się w sprawy klasy i szkoły. Uczestniczyła w przygotowaniu upominków mikołajkowych dla podopiecznych Domu Dziecka w Nagłowicach. Jest sumienna i pracowita, a rówieśnicy zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Chętnie bierze udziaw szkolnych przedsięwzięciach, np. Turnieju Kocham Polskę, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Dominikę cechuje wysoka kultura osobista i zdyscyplinowanie.

 

 

 

 

 

Jesteśmy znani z tego, że wolimy rozmawiać, a nie kłócić się – mówił na naszej antenie starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. Rzeczywiście w Radzie Powiatu ciężko przypomnieć sobie, by głosowania nie były jednogłośne, choć często radni spierają się o różne kwestie.