Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC08654W czasie pierwszej sesji Rady Powiatu nowej kadencji wybrano prezydium rady oraz starostę jędrzejowskiego. Pierwszy raz wybory te odbyły się jednogłośnie.

 

Pierwsza sesja, któa odbyła się 1 grudnia, zaowocowała wyborem przewodniczących rady oraz starosty. Co ciekawe, wszystkie wybory, odbywające się w głosowaniu tajnym, były jednogłośne.

Przewodniczącą Rady Powiatu wybrano ponownie (jak w minonej kadencji) Ewę Kubas-Samociuk (PSL), radną z gminy Sędziszów, gdzie na co dzień pełni funkcję sekretarza gminy.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Paweł Faryna (PiS) i Rafał Filip (SLD) - obaj radni reprezentują gminę Jędrzejów.

Starostą jędrzejowskim został ponownie Edmund Kaczmarek (PSL), który również zasiada w Radzie Powiatu. Będzie to już czwarta kadencja Edmunda Kaczmarka w roli starosty. Dziękując radnym za wybór i za jednomyślność, starosta podkreślił, że czekał na taki moment 12 lat, od 2002 roku, kiedy objął starostowanie w powiecie jędrzejowskim po swoim poprzedniku Tadeuszu Świerczyńskim. - Dziś mój znakomity poprzednik patrzy na nas z góry i pewnie cieszy go ta jednomyślność w naszym powiecie - mówił E. Kaczmarek. - Zawsze mówiłem, że ja osobiście muszę robić więcej niż inni, żeby być dobrze ocenianym. A teraz cieszę się, że żyję i pracuję w powiecie, który daje szansę wszystkim - mówił wzruszony starosta.

W czasie inauguracyjnej sesji radni odebrali nominacje z rąk przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej, Marty Rzeźnickiej. Złożyli też ślubowanie.

 

Na zdjęciu od lewej: W. Zwierzchowski, S. Kowalczyk, M. Zieliński, K. Świetlik, A. Baran, M. Baran, E. Kaczmarek, J. Rudnicki, E. Kubas-Samociuk, J. Błasiak, J. Grabek, Z. Ozga, G. Szymański, H. Król, M. Piotrowski, R. Filip, C. Barański, P. Faryna.