Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

W ostatnich dniach na terenie Jędrzejowa pojawiły się osoby, które odwiedzają w domach mieszkańców, zwłaszcza starszych, podając się za pracowników PGE (używają także dawnej nazwy ZEORK) i proszą o pokazanie ostatniego rachunku za prąd. Po obejrzeniu go stwierdzają, że danej osobie kończy się umowa na dostarczanie energii i należy podpisać nową, którą mają już przygotowaną i która rzekomo zawiera lepsze dla klienta warunki.

Do Starostwa Powiatowego - do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta - zgłosiło się już kilka osób, które taką umowę podpisały. Jak się okazuje, nie jest to umowa z PGE, tylko z zupełnie inną firmą, a oferowane warunki wcale nie są takie korzystne. W każdym razie - na pewno podpisanie takiej umowy skutkuje rozwiązaniem umowy z poprzednim dostawcą prądu.

Po podpisaniu umowy, jest ona zabierana przez osoby podające się za przedstawicieli PGE, z zaznaczeniem, że będzie odesłana pocztą po upływie dwóch tygodni. Pamiętajmy, że mamy 10 dni na odstąpienie od umowy, a więc nawet osoby, które ją podpisały, mogą to jeszcze odwrócić.