Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

W dniach 17 i 18 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie gościli przedstawiciele hiszpańskiej sieci hoteli H-TOP: dyrektor ds. jakości Xavier Guri oraz Kinga Jabłonka – koordynator d/s jakości, zajmująca się bezpośrednio przygotowaniem praktyk dla polskich uczniów.


Celem wizyty Gości było poznanie warunków, w jakich kształci się polska młodzież oraz zachęcenie uczniów do dalszej współpracy w ramach praktyk zawodowych w hotelach w Hiszpanii. Pan dyrektor Władysław Równicki i dyrektor Xavier Guri podpisali Umowę o współpracy na kolejne lata.
Spotkanie polsko-hiszpańskie w ZSP nr1 w roku szkolnictwa zawodowego
W dniach 17 i 18 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie gościli przedstawiciele hiszpańskiej sieci hoteli H-TOP: dyrektor ds. jakości Xavier Guri oraz Kinga Jabłonka – koordynator d/s jakości, zajmująca się bezpośrednio przygotowaniem praktyk dla polskich uczniów.
Celem wizyty Gości było poznanie warunków, w jakich kształci się polska młodzież oraz zachęcenie uczniów do dalszej współpracy w ramach praktyk zawodowych w hotelach w Hiszpanii. Dyrektor Władysław Równicki i dyrektor Xavier Guri podpisali Umowę o współpracy na kolejne lata.

W drugim dniu wizyty przedstawiciele hiszpańskich hoteli wraz z przedstawicielami szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, choć czasu było niewiele mogli zobaczyć panoramę miasta z Kopca Kościuszki, Muzeum Figur Woskowych, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz znajdujące się pod nimi muzeum „Podziemia Rynku". Goście byli pod wielkim wrażeniem Zamku Królewskiego na Wawelu –rezydencji królów Polski.W drugim dniu wizyty przedstawiciele hiszpańskich hoteli wraz z przedstawicielami szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, choć czasu było niewiele mogli zobaczyć panoramę miasta z Kopca Kościuszki, Muzeum Figur Woskowych, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz znajdujące się pod nimi muzeum „Podziemia Rynku". Wycieczka była bardzo owocna a goście zadowoleni, teraz oczekujemy na wyjazd młodzieży do słonecznej Hiszpanii w ramach praktyk zawodowych.


Jolanta Tompolska