Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC09947Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek zaprosił jędrzejowskich melomanów na koncert do Centrum Kultury w Jędrzejowie, w którym wystąpili artyści związani z Polską Operą Kameralną w Łodzi.


W pięknym koncercie „W krainie opery, operetki i musicalu" wystąpili: Małgorzata Kulińska, Emilia Zielińska, Andrzej Niemierowicz oraz Kazimierz Kowalski, który także poprowadził koncert. Śpiewakom akompaniowała prof. Ewa Szpakowska.
W repertuarze koncertu usłyszeliśmy arie ze „Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki, a także wiele przebojów operetkowych i musicalowych.
Publiczność – która dopisała bardzo licznie – zaśpiewała wraz z artystami arię „Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki „Wesoła wdówka" Franciszka Lehara, a także „To świt, to zmrok" z musicalu „Skrzypek na dachu".
Kazimierz Kowalski w roli prowadzącego koncert nastawił się na wspomnienia – zarówno z własnej kariery zawodowej, jak i – z pobytu w Jędrzejowie 40 lat temu, kiedy dopiero zaczynał karierę muzyczną.
Inne lokalne akcenty – jedna z mieszkanek Jędrzejowa z osobistym podziękowaniem i bukietem kwiatów dla Andrzeja Niemierowicza oraz taniec Małgorzaty Kulińskiej z wybranym spośród widowni mieszkańcem naszego powiatu. W sumie – udana zabawa i prawdziwa radość dla melomanów.
Podziękowania w imieniu starosty jędrzejowskiego dla artystów i publiczności złożył wicestarosta Janusz Grabek.