Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

10956981 834601099953154 8643065084043651250 nW Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się premiera spektaklu „Zemsta czyli mega rozkmina" - 12 maja 2015 r. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

„Zemsta czyli mega rozkmina" to spektakl eksperymentalny powstały w wyniku warsztatów teatralnych, literackich i plastycznych w ramach projektu „ Międzyszkolny Pedagog Kultury" realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Kapitał Ludzki, priorytetu IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji regionalnych, działania – 9.5. – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Spektakl oparty jest na kanwie „Zemsty" Aleksandra Fredry, ale utwór ten stanowi jedynie pretekst rozważań nad ludzką kondycją, moralnością a także nad tym z czego zbudowane są mury- bariery: pomiędzy nami, w nas samych, pomiędzy nami a rzeczywistością.

Oprócz fragmentów „ Zemsty" zaprezentowanych w prowokującej nowoczesnej formie w przedstawieniu znalazły się utwory młodych twórców ( grupa literacka projektu),ciekawa instalacja plastyczna jako scenografia, a także autentyczny ostry rap wykonaniu duetu NORMAN & M OTIS MARZEC.

Spektakl na pewno jest kontrowersyjny i przeznaczony dla widzów powyżej 15 lat. „Zemsta czyli mega rozkmina" to swoisty performance – to znaczy że nigdy nie dowiesz się jakie elementy zostały skrupulatnie przemyślane i wyćwiczone a co jest kompletną improwizacją i powstaje po prostu tu i teraz...