Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

11836733 898561540211519 9114958153316358227 nPierwszego sierpnia w Amfiteatrze Centrum Kultury w Jędrzejowie nastała Muzyczna Inwazja Serc dla Dawida Szpaka. Charytatywny koncert został zorganizowany przez Fundację Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” przy współudziale Radia Pulsstacja.fm, firmy E-markecik Tomasz Kwiecień, Fundacji Słoneczna Przyszłość oraz Europejskiego Centrum Bajki z Pacanowa. W tym dniu w Jędrzejowie nastał festiwal dobrych serc, do którego dołączyła Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.


Sporym zainteresowaniem cieszył się wjazd zabytkowych i ekskluzywnych samochodów należących do klubu TJE Team, który stanowił pierwszy punkt programu imprezy. Po godz. 13.00 na obwodnicy Jędrzejowa konwój przejęła policja, a następnie uroczyście odeskortowała pod Centrum Kultury. Dzięki zaangażowaniu fantastycznych młodych ludzi z klubu TJE Team można było zrobić sobie zdjęcie w jednym z samochodów lub wybrać się na przejażdzkę z Dawidem
Atrakcji nie brakowało dla młodszych, jak i starszych uczestników. Malowanie twarzy, upinanie fantazyjnych fryzur, loteriada, smakołyki i upominki, a wszystko przy dzwiękach muzyki serwowanej przez profesjonalnych DJ’ów. Uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcia z Koziołkiem Matołkiem i jego wróżkami. Nie zabrakło również Miśka Zdziśka. Wiele radości i uśmiechu w rodzinnym gronie. Miło spędzając czas można było pomóc choremu Dawidowi, który walczy o każdy dzień swojego życia. Mieszkańcy Jędrzejowa i okolic, nie zawiedli, tłumnie wraz ze swoimi rodzinami przybyli do Amfiteatru Centrum Kultury, gdzie o godzinie 17.00, rozpoczęły się koncerty zespołów Disco Polo. W sumie zagrało osiem zespołów: Avangarde, Dani-Dance, które charytatywnie bawiły przybyłych widzów do godziny 22.00.

Całą imprezę swoim patronatem objęli: Wiceminister Obrony Narodowej Beata Oczkowicz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Poseł na Sejm RP Renata Janik, Wojewoda Świętokrzyski Bożena Pałka- Koruba, Starosta Jędrzejoskia Edmund Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów Marcin Piszczek, za co serdecznie dziękujemy.

Swoją wrażliwość i gorące serca okazali również Komendant Policji w Jędrzejowie insp.Krzysztof Kozieł i Komendant Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Witecki, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników koncertu. O bezpieczeństwo podczas imprezy dbała również firma RMGuard. Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc i przychylność ze strony Józefa Straszaka - Dyrektora Centrum Kultury w Jędrzejowie, radia Pulsstacja.fm, firmy E-markecik Tomasz Kwiecień, Fundacji Słoneczna Przyszłość oraz Jolanty Szczepańczyk - właścicielki restauracji Finezja.
- Fundacja Miśka Zdziśka serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, darczyńcom, osobą prywatnym, którzy przyczynili się do tego, aby ten koncert mógł się odbyć. Dziękuję również całej druzynie Miśka Zdziśka oraz wolontariuszom Fundacji za fantastyczną współpracę i za Wasze wielkie serducha. Wszyscy liczymy na szybki powrót Dawida do zdrowia po przeszczepie -mówi Dariusz Lisowski Prezes Fundacji Miśka Ździska

Dawid, dzięki naszej wspólnej pracy zaczął wierzyć w powiedzenie, że wszystko jest możliwe - wystarczy chcieć. W czasie koncertu z licytacji i innych konkursów udało się uzbierać kwotę 3000 zł.

Na konto Fundacji cały czas wpływają dobrowolne wpłaty z przeznaczeniem na pomoc i leczenie Dawida Szpaka, jeżeli Państwo uważacie, że warto pomóc temu chłopcu możecie to uczynić wpłacając nawet najmniejsze kwoty na konto o numerze:23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: Na pomoc i leczenie Dawida Szpaka.