Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

star 001a„Piechotą do lata” - tą piosenką uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie rozpoczęły uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016. Zaraz po występie miały miejsce oficjalne uroczystości. W podniosłej atmosferze uczniowie wprowadzili sztandar szkoły, po czym zaprezentowali krótki spektakl. Pierwszoklasistów przywitał dyrektor szkoły, Władysław Równicki. Pierwszy dzwonek w ZSP nr 1 usłyszeli wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego oraz Technikum.

- W roku obecnym naukę rozpocznie w klasach pierwszych 202 uczniów, natomiast w ogóle w szkole będzie uczyło się 702 uczniów – powiedział Władysław Równicki, dyrektor ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

1 września to wyjątkowa data w naszym kalendarzu. Podczas swojego przemówienia, starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek nawiązał do 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zaznaczył, że dziś młodzież może uczyć się i żyć w wolnej i suwerennej Polsce.

- My nie możemy nigdy o tym zapomnieć, że kiedyś 76 lat temu nie dane było młodym Polakom przyjść do szkoły i siąść w ławkach. Oni wtedy nie mieli takiej możliwości – powiedział Edmund Kaczmarek, starosta powiatu jędrzejowskiego.

Dwa miesiące wakacji to był czas wypoczynku i przygotowania się na kolejny rok zmagań. Uczniowie – jedni chętniej, inni mniej – z uśmiechem na twarzy wrócili do szkolnej ławki. Jednak nie wszystkim powrót do rzeczywistości przychodzi tak łatwo.

- Jesteśmy zmobilizowane, zmotywowane i chętne do nauki – powiedziała Martyna, uczennica ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Na rozpoczęciu roku nie zabrakło również absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Piotr wspominał cztery lata spędzone w szkolnej ławce.

- Miło wspominać czasy, które już minęły. Ale też przyjemnie, bo skończył się pewien etap i zaczyna się kolejny – dodał Piotr, absolwent ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

Z nowymi pomysłami i zapałem do pracy po wakacyjnej przerwie powrócili również nauczyciele.

- Życzyłabym uczniom chęci współpracy z nami, żeby nie traktowali nas nauczycieli jako wrogów, bo w końcu gramy do wspólnej bramki – powiedziała Izabela Fatyga-Lato, polonistka.

Nowy rok szkolny to nowe plany, pomysły i projekty, które Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 realizuje z sukcesem.

Choć oświata to trudny temat, to dziś o tym nie mówiono. Były życzenia na kolejny rok zmagań i dobre słowo dla wszystkich uczniów.

Przed nimi teraz kolejnych 10 miesięcy ciężkiej nauki. Od 1 września do wakacji uczniowie będą mieli 100 dni wolnych od nauki.

 

 

Źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/13499-nowy-rok-nowe-plany.html