Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC0301323 listopada już po raz jedenasty wręczono statuetki Złotych Gryfów – wyróżnienia, jakie samorząd powiatu jędrzejowskiego przyznaje co roku szczególnie zasłużonym dla społeczności lokalnej osobom, firmom, instytucjom, stowarzyszeniom.

Podczas gali Złotych Gryfów uhonorowano ośmiu tegorocznych laureatów statuetkami Złotych Gryfów oraz dyplomami.
W kategorii „Lokalny rozwój gospodarczy” nagrodzona została firma Vanstar z Książe-Skroniowa, zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją układów wydechowych do wszystkich typów pojazdów użytkowych i maszyn przemysłowych.
W kategorii „Działalność samorządowa i administracja publiczna” statuetki
otrzymali: miasto i gmina Sędziszów oraz nadbryg. Zbigniew Muszczak – Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
Złoty Gryf w kategorii „Działalność pożytku publicznego i integracja społeczności lokalnej” otrzymało Jędrzejowskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Ab imo pectore” działające przy parafii Św. Trójcy, organizator m.in. Pikników Rodzinnych, Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz akcji charytatywnych.
W kategorii „Edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych” nagrodzono: Zespół Taneczny „Parada”, działający od 35 lat przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, laureat wielu nagród i wyróżnień; Zbigniewa Kasprzaka, jędrzejowskiego plastyka z 45-letnim stażem pracy artystycznej oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Korytniczanki”, mające na swoim koncie już spore sukcesy, zwłaszcza w konkursach kulinarnych oraz prowadzące działalność jako zespół śpiewaczy.
Nauczycielka biologii z Gimnazjum w Sobkowie, pracująca niezwykle aktywnie na rzecz Klubów 4H, z pasją łącząca podejście naukowe i dydaktykę, Jolanta Stępień, to laureatka w dziedzinie „Ochrona środowiska, rozwój turystycznego wykorzystania walorów powiatu”.
DSC02949

Statuetki, dyplomy i kwiaty wręczyli laureatom przewodnicząca Kapituły Honorowej Ewa Kubas-Samociuk (przewodnicząca Rady Powiatu), jej wiceprzewodniczący Edmund Kaczmarek – starosta jędrzejowski oraz wicestarosta Janusz Grabek. Laudacje przedstawili Bernard Suchmiel oraz prowadząca galę Urszula Lubczyńska-Gładka.


Wręczanie nagród było przeplatane muzycznymi dedykacjami w wykonaniu 13-letniej Jagody Chowaniec – niezwykle utalentowanej wokalnie wychowanki Rodzinnego Domu Dziecka w Miąsowej. Jedną z piosenek zaśpiewała ona wraz z innymi dziewczynkami z Rodzinnego Domu Dziecka - Ewą Raszelewską, Natalią Grabalską i Nikolą Ostrowską. Występ dziewczynek podbił serca publiczności.DSC02994

 

 

Dla gości gali zaprezentował się także jeden z laureatów – czyli Zespół Taneczny  „Parada”  - jak zwykle kolorowa i dynamiczna.

 

Atrakcją wieczoru był recital Edwarda Hulewicza. Miłym akcentem były życzenia dla artysty od organizatorów, z okazji urodzin, które przypadały na drugi dzień po gali w Jędrzejowie. Z tej okazji cała widownia zaśpiewała Panu Edwardowi „Sto lat”.

DSC03048
Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie dziękuje za pomoc w zorganizowaniu uroczystości jędrzejowskiemu Centrum Kultury oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Jędrzejowie.