Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

gryf 201521 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie, po raz jedenasty wręczono wyróżnienia przyznawane przez powiat jędrzejowski. Statuetki "Złoty Gryf" otrzymują corocznie osoby i instytucje działające na rzecz lokalnej społeczności w różnych dziedzinach życia.

Podczas tegorocznej, jedenastej gali wręczenia statuetek „Złoty Gryf” poznaliśmy ośmiu laureatów w pięciu kategoriach. Co roku powiat jędrzejowski wyróżnia tą nagrodą osoby i instytucje za lokalny rozwój gospodarczy, działalność pożytku publicznego i integrację społeczności lokalnej, edukację, kulturę, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych, ochronę środowiska, rozwój turystycznego wykorzystania walorów powiatu oraz działalność samorządową i administracji publicznej.

- Myślałem kiedyś żeby, jako społeczność powiatu, znaleźć sposób, by wyróżnić ludzi, stowarzyszenia, osoby i tych, co chcą robić dla tej ziemi coś dobrego. To nie jest nagroda finansowa. To prestiżowa nagroda dla osób, które są ponadprzeciętne – mówi Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski.

Podczas gali udało nam się porozmawiać z niektórymi nagrodzonymi, którzy opowiedzieli nam przed kamerami, czym jest dla nich ta nagroda.

- Jest to ogromne wyróżnienie, a zarazem motywacja do dalszego działania. Myślę, że wszystko jeszcze przed nami. Mamy młode pokolenie, któremu musimy otworzyć drogę, by też działało z całego serca – mówi Jolanta Bąk z Koła Gospodyń Wiejskich „Korytniczanki”.

- Ta nagroda jest uwieńczeniem naszej działalności społecznej wszystkich członków stowarzyszenia. Działamy od 1997 roku i na początku byliśmy filią stowarzyszenia z Kielc, a od 2010 roku wzięłyśmy sprawy w swoje ręce – mówi Karolina Jarosz z Jędrzejowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Ab Imo Pectore”.

- Chciałyśmy coś robić dla społeczności lokalnej. Coś, co wyciągnie ludzi z domu i pokaże, że można do Jędrzejowa zaprosić Małgorzatę Kożuchowską, Przemysława Babiarza czy profesor Annę Świderkówną – dodaje Ewa Fortunka z Jędrzejowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Ab Imo Pectore”.

Starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek, nie ukrywał, że zawsze jest trudno wyłonić tych najlepszych.

- Niektórzy nominowani nie doczekali się nagrody, ale przyjdzie dla nich pora. To jest bardzo trudna rola dla kapituły, by wybrać kogoś, a przy okazji innych nie obrazić. Myślę, że w następnych edycjach będzie czas i pora, by im podziękować – mówi starosta.

Galę wręczenia statuetek „Złoty Gryf” uświetnił koncert Edwarda Hulewicza – polskiego piosenkarza estradowego, kompozytora, autora tekstów oraz założyciela grupy Tarpany. Swoje artystyczne zdolności zaprezentowały również wychowanki Rodzinnego Domu Dziecka z Miąsowej oraz zespół taneczny „Parada”.

 

 

Źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/14686-statuetki-zloty-gryf-wreczone-po-raz-jedenasty.html