Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

001 01 12 15Tegoroczny XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z innymi potrzebami edukacyjnymi odbył się pod hasłem „W krainie uśmiechu”. Podobnie, jak w latach ubiegłych była do doskonała okazja do zaprezentowania zdolności artystycznych wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych oraz pokazanie, że niepełnosprawni to też ludzie.

Już po raz trzynasty, w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z innymi potrzebami edukacyjnymi. Po raz kolejny szerszej publiczności zaprezentowali się wychowankowie ośrodków szkolno-wychowawczych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Uroczystego otwarcia dokonał starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek wraz z dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie, Agnieszką Zaczkowską.

- Cieszymy się bardzo, bo myślę, że nie znaleźlibyśmy lepszego momentu do podsumowania obchodów jubileuszu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego niż dzisiejszy przegląd, któremu towarzyszy radość, akceptacja i otwarte serca na potrzeby osób niepełnosprawnych – mówi Agnieszka Zaczkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie.

- Dzisiaj organizujemy już po raz trzynasty przegląd, do którego zapraszamy wszystkie placówki kształcenia specjalnego, aby mogły pochwalić się swoimi talentami i osiągnięciami – mówi Zdzisława Wrześniewska, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”.

Przegląd cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Szeroki program artystyczny podziwiali również przedstawiciele władz miasta oraz powiatu.

- Każdy ma w sobie coś wspaniałego i tylko kwestia, jak to pokazać. Nie ma osób doskonałych. Każdy z nam ma jakieś wady, ale trzeba szukać tego dobrego, tym dobrem się dzielić i pokazywać najlepsze rzeczy. Przez waszą telewizję też będzie to można pokazać – mówi starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek.

- Przegląd to niesamowita sprawa. To okazja dla dzieciaków na zaprezentowanie formy ekspresji, pokazania swoich umiejętności, ale też spędzenia wolnego czasu w miłej atmosferze. To wielkie dzieło i fajnie, że pokazujemy takie rzeczy szerszej publiczności, bo jest co pokazać i warto przyjść i to obejrzeć – dodaje burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek.

Przeglądowi towarzyszyła wyjątkowo radosna atmosfera, którą występująca młodzież skutecznie zarażała publiczność w jędrzejowskim Centrum Kultury.