Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC03231Spotkania opłatkowe przed Świętami Bożego Narodzenia stanowią część polskiej tradycji. W Starostwie Powiatowym spotkali się członkowie Powiatowej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, zaś w Komendzie Powiatowej PSP – odbyła się wigilia dla strażaków i osób współpracujących ze strażą państwową i ochotniczą.

W spotkaniu kombatantów uczestniczyli goście: o. Wiesław Kundera – kapelan kombatantów w naszym powiecie, starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Po wspólnej modlitwie i składaniu sobie opłatkowych życzeń, rozmawiano o planach Rady ds. Kombatantów na przyszły rok, przewodniczący rady, Bernard Suchmiel, przedstawił kalendarium najważniejszych uroczystości patriotycznych i rocznicowych w 2016.
W Komendzie Powiatowej do wigilii wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie zasiedli: zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st.bryg. Stanisław Woś,samorządowcy z powiatu jędrzejowskiego na czele ze starostą jędrzejowskim Edmundem Kaczmarkiem,  przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP z prezesem Krzysztofem Nowakiem, a także przedstawiciele innych służb mundurowych w powiecie jędrzejowskim.
Duchowieństwo reprezentowali: opat klasztoru cystersów w Jędrzejowie o. Edward Stradomski oraz dwaj kapelani jędrzejowskich strażaków. Ksiądz Kazimierz Wierkowicz, który przez wiele lat pełnił w naszym powiecie posługę kapelana, musiał z niej zrezygnować ze względów zdrowotnych. Biskup kielecki Jan Piotrowski powołał na jego miejsce o. Łukasza Borowieckiego z jędrzejowskiego klasztoru cystersów.
DSC03242Podczas spotkania ustępujący kapelan odebrał podziękowania za swoją służbę od przedstawicieli straży zawodowej - st. bryg. Stanisława Wosia oraz komendanta powiatowego PSP w Jędrzejowie st.bryg. Tomasza Witeckiego - i ochotniczej - druha Krzysztofa Nowaka oraz starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka.
Modlitwę wigilijną poprowadził już nowo mianowany kapelan, o. Łukasz Borowiecki.

Na zdjęciu od lewej: o. Edward Stradomski, starosta Edmund Kaczmarek, o. Łukasz Borowiecki, ks. Kazimierz Wierkowicz, st.bryg. Tomasz Witecki, st.bryg. Stanisław Woś, Krzysztof Nowak