Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

jar 01aKultura, edukacja, samorząd” - po takim hasłem odbyła się pierwsza z cyklu trzech wizyt marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa, w powiecie jędrzejowskim. Na zaproszenie starosty, Edmunda Kaczmarka, marszałek zapoznał się z problemami mieszkańców powiatu oraz odwiedził lokalne muzea, szkoły oraz spotkał się z włodarzami gmin.

W czwartek, od godzin porannych gościem starosty jędrzejowskiego, Edmunda Kaczmarka, był marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. To cześć cyklu spotkań władz województwa z władzami powiatu, która ma przybliżyć potrzeby oraz pokazać największe sukcesy ziemi jędrzejowskiej.

- To jest taka gospodarcza wizyta gospodarza województwa świętokrzyskiego, pana marszałka, na ziemi jędrzejowskiej. To pierwsze z cyklu zapowiadanych spotkań. Przynajmniej trzy takie odbędą się, ale tematycznie będą inne. Dzisiejsza jest zatytułowana „Kultura, edukacja, samorząd” - mówi Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski.

- Jędrzejów ma ogromy potencjał, mówię tu o powiecie. Zarówno ten historyczny, który jest najbardziej znany, ale też naturalny, przyrodniczy i społeczny. Dzisiaj formuła, która zaproponował pan starosta, wizyty wokół trzech zagadnień samorządności, jako pewnej wartości kształtowania lokalnych spraw, ale też edukacji i kultury. Zwiedzamy takie instytucje, jak muzea i zastanawiamy się, co można zrobić i jak wykorzystać środki unijne – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa święotkrzyskiego.

Wizyta marszałka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie, poprzedzona konferencją prasową. Po zapoznaniu się z cennymi eksponatami, marszałek odwiedził placówki szkolne na terenie powiatu jędrzejowskiego. Była to okazja do zapoznania się z problemami związanymi z edukacją w tym regionie.

- Myślę, że to spotkanie z młodzieżą i pedagogami będzie otwarciem na dyskusję o tym, co nas może czekać i na co możemy liczyć, bo tak tu zasugerował pan marszałek, że pozna sukcesy, ale i problemy oraz na co możemy liczyć ze strony RPO i innych programów w dyspozycji urzędu marszałkowskiego – mówi Edmund Kaczmarek.

- Z mojej perspektywy takie wizyty mają sens, by przekonać się u źródła na ile te pomysły i pasje ludzi są ciekawe i na ile niektóre elementy mogą zasilić nasz ogólny wizerunek i pomysł na promowanie województwa – mówi Adam Jarubas.

Kolejnym punktem wizyty gospodarza województwa świętokrzyskiego było spotkanie z władzami Oksy i Nagłowic.

Źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/15748-wizyta-gospodarcza-marszalka-na-ziemi-jedrzejowskiej.html