Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

foto zsp1azTen rok dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie obfituje w wiele sukcesów. Placówkę doceniono w wielu prestiżowych rankingach, co pokazuje, że szkoły z mniejszych miejscowości mogą śmiało konkurować z tymi z większych aglomeracji.

Jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie placówka funkcjonuje na rynku edukacyjnym od 2002 roku. Przez ten czas odniosła wiele sukcesów i wciąż buduje wizerunek dobrej marki. W tym roku szkoła zajęła szóste miejsce w województwie w rankingu „Perspektyw”.

- Ranking „Perspektyw” jest dla edukacji dość ważny. To czasopismo co roku klasyfikuje wszystkie szkoły na terenie Polski pod względem zdawalności egzaminów zawodowych, egzaminów maturalnych. Ten ranking dotyczy zarówno liceów, jak i techników. Nam się udało zająć szóste miejsce w województwie świętokrzyskim w tym roku, jeśli chodzi o ranking techników – mówi Elżbieta Grad, wicedyrektor szkoły.

Kolejne tegoroczne wyróżnienie to piąte miejsce w Polsce w zawodzie technik-informatyk. Na ten sukces złożyła się, między innymi, stuprocentowa zdawalność egzaminu zawodowego uczniów kończących ten kierunek.

- To bardzo cieszy nie tylko nas, ale myślę, że przede wszystkim uczniów, bo to oni zapracowali na ten sukces. Na sukces szkoły składa się wiele czynników – uczniowie, ale i kompetentni i zaangażowani nauczyciele, wspaniałe wyposażenie szkoły. W naszej szkole mamy pracownie wyposażone do każdego z nauczanych zawodów oraz pracownie językowe oraz biologiczno-chemiczne, jak w każdej szkole – mówi Elżbieta Grad.

Placówce udało się także uzyskać tytuł „Wiarygodnej Szkoły”.

- Tutaj brano pod uwagę miejsce w tak zwanym EWD – Edukacyjnej Wartości Dodanej, czyli porównanie wiadomości uczniów „na wejściu” i „na wyjściu”, po gimnazjum i po ukończeniu technikum. Nasi absolwenci i szkoła znalazła się w takim gronie, gdzie uznano ją za szkołę sukcesu – mówi Elżbieta Grad.

Dyrekcja ma nadzieję, że liczne sukcesy przełożą się na frekwencję i zainteresowanie ofertą edukacyjną placówki.