Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

zsp 001aZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. generała Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie w przyszłym roku obchodzić będzie 90-lecie szkolnictwa zawodowego. Początkowo szkoła kowalstwa, sukcesywnie z rozwojem mechaniki, automatyki i techniki ulegała szeregom przekształceń.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie to największa szkoła w powiecie i jedna z pierwszych największych w województwie świętokrzyskim. Od 20 lat nosi imię generała Roweckiego „Grota”, kształci na poziomie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, proponując uczniom bogatą ofertę edukacyjną.

- Jeśli chodzi o kierunki technikalne to kształcimy w dziewięciu kierunkach. Najbardziej wzięte kierunki to technik żywności i usług gastronomicznych, technik budownictwa, technik mechatronik, technik mechanik pojazdów samochodowych, technik-hotelarz, informatyk i elektryk. Oferta jest bardzo bogata – mówi Jolanta Jędrzejewska, dyrektor ZSP nr 2 w Jędrzejowie.

Placówka współpracuje z Politechniką Świętokrzyską oraz posiada szereg porozumień z największymi zakładami produkcyjnymi z powiatu jędrzejowskiego, takimi jak Elgór, Vanstar, Clean Tech, Kartel czy Famet. Od tego roku szkoła posiada porozumienie z Izbą Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, co pozwoli na kształcenie uczniów w formie klasowej oraz kursowej.

- Zegarmistrz, monter RTV, elektromechanik sprzętu gospodarstwa domowego – są to pojedyncze zawody. Przedmioty ogólnokształcące zdobywają u nas w szkole, natomiast są organizowane kursy poprzez Kuratorium Oświaty, bądź Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, gdzie zdobywają konkretne umiejętności zawodowe – mówi Jolanta Jędrzejewska.

W 2013 roku szkoła połączyła się z Centrum Kształcenia Praktycznego, które od pewnego czasu prowadzi działalność usługową.

- Dostaliśmy dodatkowe uprawnienia, dzięki którym możemy przeglądać samochody powypadkowe i te, po utracie dowodu rejestracyjnego. Przedtem było to niemożliwe. W Centrum Kształcenia jest obrabiarka CNC, bardzo bogato wyposażona stolarnia i ślusarnia. Myślę, że połączenie było bardzo dobrym posunięciem – mówi dyrektor ZSP nr 2 w Jędrzejowie.

 Na szczególną uwagę zasługuje wyróżnienie w miesięczniku „Perspektywy” kierunku technik-rolnik, który w skali krajowej uplasował się na czwartym miejscu.

Źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/16370-z-wizyta-w-zsp-nr-2-w-jedrzejowie.html