Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC03859Przy ulicy Przypkowskiego w Jędrzejowie pojawiły się młode drzewka, a na tych nieco starszych zamontowano budki lęgowe dla ptaków. W sumie przy drogach powiatowych zostaną nasadzone 172 drzewa.

Zarząd Dróg Powiatowych zakupił drzewa do nasadzeń przy drogach powiatowych, zgodnie z planem z 2015 roku. Nasadzenia rozpoczęto od Jędrzejowa – przy ul. Przypkowskiego zostały posadzone drzewa z gatunku jarząb pospolity – 28 sztuk.
Jak poinformował nas Paweł Błaszkiewicz z jędrzejowskiego ZDP, w sumie zakupiono 172 drzewa. Pozostałe zostaną posadzone przy drogach w gminach: Sędziszów – 122 sztuki, Imielno – 12 i w Sobkowie – 6.
Nasadzenia wykonują, na zlecenie ZDP, pracownicy Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych „Bór” z Boleścic.

Na rosnących już od dawna wzdłuż ulicy Przypkowskiego drzewach zamontowanych zostało pięć budek lęgowych dla ptaków. Wykonali je w ramach zajęć uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Takich budek WTZ ma zamiar wykonać jeszcze więcej.

Dziękujemy za tak pozytywny, proekologiczny pomysł. Mamy nadzieję, że ptaki szybko się zadomowią w budkach, których dotychczas w Jędrzejowie jest jDSC03849ak na lekarstwo.
Może inne instytucje, stowarzyszenia, a nawet prywatne osoby zechcą przyłączyć się do takiego działania i zaproszą ptaki do nowych, pięknych budek? Zachęcamy.