Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC03867W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie podpisano wniosek o dofinansowanie projektu, którego celem jest pomoc osobom bezrobotnym i ich aktywizacja zawodowa.

Powiat jędrzejowski jako jeden z dwóch powiatów w naszym województwie zdecydował się na udział w projekcie firmy MTD Consulting z Poznania, która złożyła wniosek konkursowy do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.


Projekt zakłada aktywizację osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia, poprzez pomoc w założeniu własnej działalności gospodarczej. W projekcie preferowane będą kobiety i osoby z niskimi kwalifikacjami.


Jeśli uda się pozyskać pieniądze, 40 bezrobotnych z naszego powiatu przejdzie szkolenia i skorzysta z doradztwa w zakresie otwarcia i prowadzenia własnej firmy. Następnie 34 osoby, które stworzą najlepsze biznesplany, otrzymają bezzwrotną dotację w wysokości ponad 24 tysiące złotych na otwarcie i prowadzenie firmy, która trzeba prowadzić przez co najmniej rok. Ponadto osoby te otrzymają wsparcie pomostowe: 1850 zł przez pół roku, a osoby z niepełnosprawnością – przez 12 miesięcy.


Jak mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, dotacje na prowadzenie działalności gospodarczej są najlepiej wydanymi pieniędzmi w walce z bezrobociem, dlatego nasz powiat zdecydował się na przystąpienie do tego projektu.

 

Na zdjęciu, od prawej: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, Marcin Król z MTD Consulting, wicestarosta Janusz Grabek.