Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

a1aW Jędrzejowie zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Młodzież zmierzyła się z trudnymi pytaniami teoretycznymi, a na deser finaliści musieli pokonać trudny tor przeszkód.

W jędrzejowskim finale wystartowało siedem drużyn. 

- Są to najlepsi z najlepszych. Uczniowie, którzy przebrnęli eliminacje szkolne. Uważam, że tego typu turnieje stwarzają okazję do pokazywania młodym, przyszłym kierowcom właściwe postawy na drogach – komentuje starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Już pierwszy etap konkursu, sprawdzian z wiedzy teoretycznej zdaniem uczestników był ciężki. 

Odmienne zdanie miał sędzia główny konkursu. Zdaniem Sławomira Krzystka z KPP w Jędrzejowie, młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z teorią:

- Zostałem mile zaskoczony!  Było 25 pytań, niektóre podchwytliwe, z którymi uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie.

Najwięcej emocji towarzyszyło młodzieży podczas toru przeszkód. Specjalnie przygotowany do tego skuter, surowo weryfikował umiejętności młodych kierowców.

Ostatecznie powiat jędrzejowski na finale wojewódzkim będzie reprezentował zespół ZSP nr 2 z Jędrzejowa, gospodarz turnieju. Drugie miejsce zajął ZS z Krzelowa, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna I LO w Jędrzejowie. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Mateusz Rams z ZSP 2 w Jędrzejowie i Kamil Madej z ZSP w Wodzisławiu. Wszystkim uczestnikom powiatowego finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego gratulujemy dobrych wyników, a za finalistów trzymamy kciuki. 

Wyniki turnieju motoryzacyjnego:

1. ZSP nr 2 w Jędrzejowie (gospodarze)
2. ZS CKP w Krzelowie
3. I LO w Jędrzejowie
4. ZSP w Wodzisławiu
5. ZSP nr 1 w Jędrzejowie
6. ZSP w Sędziszowie
7. Centrum Kształcenia "Awans" w Jędrzejowie

Najlepsi zawodnicy: Mateusz Rams (ZSP nr 2) i Kamil Madej (ZSP w Wodzisławiu)