Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC04117Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w tym roku miał w Jędrzejowie szczególną oprawę.

Rozpoczął się kolorowym i radosnym przemarszem spod Starostwa Powiatowego pod Centrum Kultury. W przemarszu uczestniczyli podopieczni i uczniowie Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie i Mnichowie, Szkoły SOSW w Węgleńcu, a także nauczyciele, opiekunowie, rodzice.
W przemarszu wzięli udział samorządowcy – m.in. wicestarosta jędrzejowski Janusz Grabek, burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek; dyrekcja SOSW na czele z dyrektor Agnieszką Zaczkowską oraz dyrektor DPS w Mnichowie Tomasz Szymański.
Pod Centrum Kultury odbyła się uroczystość na scenie letniej, gdzie występowali uczestnicy marszu z poszczególnych placówek opiekuńczych i szkolnych. Gościnnie wystąpiły też dzieci z chóru Zespołu Placówek Oświatowych w Nagłowicach.
Nie zabrakło też stoisk sprzedających wyroby artystyczne przygotowane w pracowniach WTZ-ów i SOSW. Był kiermasz domowych ciast i grochówka wojskowa z kotła kuchni polowej, a także kiełbaski z rusztu.

Uroczystość z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowało Stowarzyszenie Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych OLIGO działające od niedawna przy WTZ w Jędrzejowie.