Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

T wi niepeegoroczne obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się w Jędrzejowie były niecodzienne. Na placu przed Centrum Kultury było niesłychanie radośnie, kolorowo i smacznie. Wszyscy doskonale się bawili.

Barwny korowód przeszedł spod Starostwa Powiatowego pod Centrum Kultury. To właśnie tutaj odbyły się główne uroczystości.

- Wśród nas żyją ludzie niepełnosprawni intelektualnie, którzy jak pokazują badania, są jedną z najbardziej niewidocznych grup, spośród wykluczonych społecznie – mówiła Agnieszka Zaczkowska dyrektor SOSW w Jędrzejowie.

W Jędrzejowie Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną odbywał się po raz pierwszy.

Włodarze powiatu i gminy bardzo chętnie włączyli się w obchody.

- Warto pomagać takim osobom. To spotkanie pokazuje, jak dużo osób wśród nas ma niepełnosprawność intelektualną. Staramy się im pomagać jak tylko możemy – mówił wicestarosta Janusz Grabek.

- Dzisiejsze spotkanie to duża zasługa Warsztatów Terapii Zajęciowej. To bardzo ważny element w życiu miasta – podkreślał burmistrz Marcin Piszczek.

Pod Centrum Kultury w Jędrzejowie na scenie letniej występowali uczestnicy obchodów. Nie zabrakło też stoisk z artykułami przygotowanymi w pracowniach WTZ i SOSW. Spragnieni i głodni mogli posmakować wspaniałej żołnierskiej grochówki, a na deser nie zabrakło smacznych wypieków.

Uroczystość z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowało Stowarzyszenie Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych OLIGO, które działa przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie.

 

 

Źródło: http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/17212-kolorowo-radosnie-i-smacznie.html