Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

mat 2016Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie są zgodni: tegoroczne egzaminy z języka polskiego i matematyki były łatwe. Ten hurraoptymizm tonują nieco nauczyciele. Jak faktycznie było dowiemy się 5 lipca.

Przed maturą zawsze jest tak samo: giełda tematów, niepewność i nerwówka. Po napisaniu części z języka polskiego oddychamy głęboko i drżymy przed matematyką. Wychodząc z matematyki mamy uśmiech na ustach i jesteśmy spokojni o język angielski.

W opinii uczniów II LO w Jędrzejowie tegoroczna matura w części dotyczącej języka polskiego i matematyki była łatwa. Nauczyciele tonują nieco nastroje.

- Poczekajmy do 5 lipca. Właśnie w lipcu poznamy wyniki i będziemy mogli je komentować. W naszej szkole zdawalność matur jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego jestem spokojny o uczniów. Wiem, że okres przed maturą został przepracowany bardzo ambitnie i intensywnie – powiedział dyrektor ZSP 1 w Jędrzejowie Władysław Równicki.

Przed maturzystami kolejne egzaminy. Właśnie w tych dniach będzie się decydować, czy z rozszerzeń uda się zdobyć tyle punktów, by starczyło na wymarzone studia czy nie! Połamania piór i języków!