Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

Z krzel1espół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie w powiecie jędrzejowskim to niesamowita placówka. Co odróżnia szkołę od innych szkół o podobnym profilu? Prawie wszystko, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera, która na każdym kroku towarzyszy uczniom.

Już sam fakt, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Krzelowie posiada do swojej dyspozycji gospodarstwo o powierzchni prawie 150 ha, robi wrażenie. Szkoła kształci w wielu kierunkach, ale wiodące są dwa:

- Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Mechanizacji Rolnictwa – mówi przed naszymi kamerami Danuta Bronkowska, dyrektor szkoły.

Szkoła w Krzelowie ma doskonałą lokalizację, co odróżnia placówkę od innych, tego rodzaju szkół. Praktyki zawodowe uczniowie odbywają w szkole. Baza sportowa imponuje. Duża hala i wielofunkcyjne boiska zachęcają młodzież do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Bardzo dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się możliwość zrobienia prawa jazdy na preferencyjnych warunkach.

- Generalnie koszty związane z prawem jazdy pokrywa szkoła. W regionie jesteśmy jedyna szkołą, która daje młodzieży taką możliwość – mówi Artur Warocha, instruktor nauki jazdy.

Szkoła w Krzelowie dysponuje własnym sprzętem rolniczym. Jaki to jest sprzęt?

- Przede wszystkim ciągniki rolnicze. Musimy mieć sprzęt, żeby móc pracować w gospodarstwie, które należy do szkoły – powiedział Krzysztof Derka, nauczyciel zawodu.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie to na pewno ciekawa propozycja, zwłaszcza dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z rolnictwem.