Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

edmund kaczmarek starostaPowiat jędrzejowski już od wielu lat utrzymuje się w absolutnym czubie klasyfikacji na najlepszy powiat w kraju. Najnowszy ranking klasyfikuje ziemię jędrzejowską na doskonałym czwartym miejscu.

Ranking, który od wielu lat klasyfikuje powiat jędrzejowski w czubie tabeli to Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów.

- Ranking trwa cały czas. Jest dostępny online. Jesteśmy oceniani w ponad czterdziestu dziedzinach – informuje Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Najwyżej punktowane są dziedziny, w których można pozyskiwać środki z puli zewnętrznej i unijnej.

- Jesteśmy w tej dziedzinie bezbłędni. Mamy maksymalną ilość punktów właśnie w tych kategoriach. To jest zasługa moich pracowników. W tym miejscu dziękuję im za sumienną pracę - mówi, wyraźnie zadowolony, starosta jędrzejowski.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów, zarządzany na bieżąco przez ekspertów. Trzykrotnie w tym rankingu powiat jędrzejowski zajmował pierwszą pozycję.

Rozpoczęła się nowa perspektywa unijna. Biorąc pod uwagę, że w pozyskiwaniu unijnych środków, pracownicy starostwa są najlepsi, jesteśmy spokojni o przyszłoroczny rezultat.