Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

dach staroBudynek starostwa powiatowego w Jędrzejowie pamięta jeszcze zamierzchłe, komunistyczne czasy. Termomodernizacja budynku pozwoliła na poprawienie warunków lokalowych, jednak poszycie dachowe ma już 64 lata. Budynek starostwa choć wybudowany w 1952 roku, prezentuje się dobrze. Dotychczasowe prace pozwoliły na wymianę okien i ocieplenie. Jednak poszycie dachowe jest sędziwe i zniszczone. W najbliższym czasie to się ma zmienić. 15 czerwca ruszają prace remontowe. Dach będzie wymieniony. - To będzie spora oszczędność!

Do tej pory całe ciepło ucieka przez dach. Nie możemy palić publicznych pieniędzy. Prace remontowe powinny zakończyć się do połowy sierpnia – poinformował nas starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek. Budynek jest pod nadzorem konserwatora zabytków, dlatego by rozpocząć prace, starostwo musiało zgromadzić wszystkie stosowne pozwolenia. Remontu dachu nie można było dłużej odciągać w czasie, bo zwłaszcza w sezonie zimowym, dach przeciekał.

- Jesteśmy po przetargu. Wymiana dachu będzie kosztować 160 tysięcy złotych.

Blacha, która zostanie położona na dach ma gwarancję na 20 lat! – powiedział starosta jędrzejowski. Petenci odwiedzający starostwo podczas prac remontowych, nie powinni napotkać utrudnień związanych z funkcjonowaniem urzędu. Firma, która wygrała przetarg, jest doświadczonym przedsiębiorstwem. Wiele podobnych prac zostało już przez tę firmę wykonanych, dlatego starosta nie spodziewa się żadnych utrudnień i opóźnień w oddaniu inwestycji.