Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

smak 01azW Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Krzelowie już raz byliśmy z naszą kamerą. Przedstawiliśmy Państwu materiał o niesamowitej atmosferze, jaka panuje w placówce. Dzisiaj chcemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że szkoła prowadzi naukę m.in. w Technikum Gastronomicznym, którego uczniowie posiadają niesamowite umiejętności.

Te umiejętności, o których chcemy Państwu dzisiaj powiedzieć to sztuka kulinarna. Nie byłoby sztuki kulinarnej bez bardzo dobrze wyposażonej kuchni.
- Uczniowie w naszym techniku mają bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną. Przez pierwsze trzy lata nauki uczniowie przygotowują się do zdania egzaminu na kwalifikację pt. „Sporządzanie potraw i napojów” – powiedziała Edyta Skiba, nauczyciel zawodu w ZCKP.

Trafiliśmy na zajęcia praktyczne w Technikum Gastronomicznym. Potrawy i zapach zmusiły nas do tego, by spróbować przepysznych racuchów.

Duże umiejętności uczniów szkoły w Krzelowie musiały się przełożyć na sukcesy na polu konkursów międzyszkolnych.
- Agnieszka Baran i Justyna Kalińska bardzo dobrze reprezentują naszą szkołę na arenie międzyszkolnej. Zdobywają wiele nagród – chwali swoje podopieczne Edyta Skiba.

Za dalsze doskonalenie umiejętności dziewcząt trzymamy kciuki. Jesteśmy pewni, że absolwentki tej szkoły nie będą musiały długo szukać mężów!