Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

drog chodnikStan dróg w powiecie jędrzejowskim już Państwu na naszej antenie przedstawialiśmy. Pora na stan bezpieczeństwa pieszych, czyli chodniki. Wiele chodników już zostało zrobionych, ale to nie wszystko. Do końca roku powstaną jeszcze w każdej z gmin minimum dwa odcinki chodników.

Jak informuje Marek Grad, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie, mieszkańcy powiatu mogą jeszcze liczyć na duże zmiany w kwestii budowy chodników w poszczególnych gminach:

- Ilość chodników, jeśli chodzi o długość, nie jest może imponująca, ale ilość wykonywanych chodników już jest zadowalająca. W każdej z gmin powiatu jędrzejowskiego wykonujemy po dwa lub trzy odcinki.

Współpraca w kwestii chodników między gminami, a powiatem jest wzorowa, co w znacznej mierze pozwala patrzeć w przyszłość optymistyczne.

- W sumie w dziewięciu gminach wybudujemy 3,5 kilometra chodników na kwotę 980 tysięcy - mówi Marek Grad.

Lista robót związanych z powstawaniem chodników jest długa. Mamy nadzieję, że Zarząd Dróg Powiatowych pozyska jeszcze dodatkowe środki nie tylko na chodniki, ale także na remonty dróg i inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych.