Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

starosta czas na grzanieDla szkół wakacje są najlepszym czasem na wykonywanie wszelkich prac remontowych. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie władze szkoły oraz starostwa każdego roku, małymi krokami starają się zmienić wygląd i warunki ogólniaka. W tym roku postawiono na instalację grzewczą.

- Od kiedy powiat ponownie przejął placówkę, staramy się w nią cały czas inwestować. W tym roku przyszła pora na instalację ogrzewania centralnego – mówi starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek.

Początkowo chciano podzielić inwestycję na kilka etapów. Jednak już po samym przetargu  rada powiatu postanowiła, że uzupełni środki tymi z rezerwy i wykona zadanie kompleksowo. Koszt inwestycji to 550 tysięcy złotych.

- W 2006 roku budynek był termomodernizowany i ta wymiana ogrzewania centralnego jest takim ostatnim etapem. Dzięki temu będziemy płacić mniej – wyjaśnia Marek Zygan, dyrektor I LO w Jędrzejowie.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie wymieniane są grzejniki i cała instalacja grzewcza, która liczy około 60 lat. Dzięki temu będzie można regulować ciepło, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na potrzeby kształcenia. Prace mają zakończyć się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

- Ale te pierwsze dni września to takie prace kosmetyczne, nie będą przeszkadzać uczniom – dodaje starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek.

By było to możliwe najcięższe prace wykonywane są w okresie wakacyjnym i mają zakończyć się przed początkiem roku szkolnego. Całkowite zakończenie natomiast planowane jest na połowę września.